#Kierunek Rynek – Daj głośniej

W wakacyjnym cyklu #Kierunek Rynek jaworznickie MCKiS zaprosiło w niedzielę 16 sierpnia na imprezę plenerową pt. Daj głośniej. Obstawialiśmy, że będzie na Rynku huczne karaoke dla wielkich talentów, tym razem jednak nie. Oczekiwania publiki bliższe były realiów.

REKLAMA

W istocie MCKiS przygotował miłą imprezę muzyczną z różnymi atrakcjami.

Można było pograć sobie w Rodzinnej Orkiestrze na plastikowych kolorowych rurkach różnej długości. Gdy się grało wedle nut dawało to „Wlazł kotek na płotek” lub dla odmiany „My jesteśmy krasnoludki”. Prawdziwe muzyczne dziwadło. Przed radosną publiką zaprezentowały się zespoły taneczne MCKiS.

nita SzczyrzycaMłodzi tancerze byli w wyjątkowo dobrych nastrojach, właściwie dlaczegóż by nie? Utalentowani, dobrze przygotowani, zapowiadali więc swoje świetne występy.

Publika nagrodziła gromkimi brawami duet saksofonu i skrzypiec. Nawet w czasach smuty narodowej na okoliczność pandemii wspólna muzyczna zabawa świetnie nam się udaje.

Wydawać by się mogło, że koncerty plenerowe wymagają innego repertuaru niż te w salach koncertowych, nic bardziej mylnego.

Publika zdradziła nam, że wbrew pandemii wielkiego przerażenia nie ma. Bawili się dobrze. Niektórzy nawet się sfotografowali w ramce z napisem #Kierunek Rynek. Takie zdjęcie jakie czasy, wprawdzie z wirusem w tle, ale humory dobre. Polak potrafi.

- REKLAMA -Zewnętrzne linki