REKLAMA

Prace remontowe są nieodłącznie związane z pojawieniem się gruzu i innych odpadów pobudowlanych. Umieszczenie ich na pobliskim składowisku śmieci jest niemożliwe, jednocześnie jednak muszą one zostać usunięte z terenu posesji w sposób zgodny z prawem. Jak tego dokonać? Z pomocą przychodzą firmy oferujące wywóz gruzu, które udostępniają nie tylko specjalne worki, ale także kontenery o różnej pojemności. Sprawdzamy, co warto o nich wiedzieć.

1. Poremontowe odpady

2. Kontenery na gruz

Poremontowe odpady

Przeprowadzenie remontu wiąże się nie tylko z uzbieraniem gruzu, ale także innych odpadów, które w dużej mierze zależą od wykonywanych prac. W wielu jednak przypadkach możemy jednak mieć do czynienia z odpadami zmieszanymi, papą, wełną, pobudowlaną ziemią, a także takimi gabarytami jak meble czy rupiecie. Mogą być one niezwykle uciążliwe i niemożliwe do usunięcia na pobliski śmietnik.

O konieczności samodzielnej utylizacji odpadów pobudowlanych jesteśmy zobligowani przez prawo, które kładzie na nas obowiązek utrzymania czystości i porządku na terenie gminy. W tym celu odpady tego rodzaju powinny zostać przetransportowane do PSZOK, czyli Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych.

Z uwagi na to, że z reguły gruz i inne gabaryty zajmują wiele miejsca i mają sporą wagę, samodzielne przetransportowane ich do wyznaczonego punktu może sprawiać duży problem. W tym celu możemy skorzystać ze specjalnych firm takich jak wywóz gruzu Rybnik.

Kontenery na gruz

Wynajęcie kontenera na gruz wydaje się najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem. To właśnie z niego korzystają firmy zajmujące się profesjonalnie remontem, aby nie musieć martwić wywozem odpadów poremontowych.

Firmy oferujące wywóz gruzu, udostępniają kontenery nawet na kilka dni. Jako klienci mamy do wyboru kilka ich pojemności w zależności od naszych potrzeb. Wystarczy zamówić kontener o odpowiedniej wielkości oraz zadeklarować, jaki rodzaj wsadu będzie w nim umieszczony. Jego dostawy możemy się spodziewać już 24 godziny od zamówienia. Zajmuje on najczęściej dwa miejsca parkingowe. Na jego wypełnienie mamy pięć dni. Po zgłoszeniu zakończonych prac jest on zabierany z terenu naszej posesji.

Wywóz gruzu Rybnik jest najczęściej wybieraną opcją. Dzięki niemu nie musimy przejmować się transportem odpadów. Dodatkowo możemy na bieżąco usuwać gruz i inne gabaryty z naszej nieruchomości, które zostaną następnie zabrane. Niezależnie od tego, czy potrzebujemy wywieźć stare meble, czy też pobudowlaną ziemię, gruz, materiały izolacyjne czy styropian, warto wynająć kontener na gruz dla naszej wygody.

undefined

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Mam znajomego który zajmuje się wywozem gruzu, więc jego poprosiłem o pomoc. Na swoją rękę jedynie zamówiłem elastyczne kontenery typu big bag od Amid. Warto od początku utrzymywać choć umiarkowaną czystość w miejscu budowy. 😉