środa, 24 kwietnia, 2024

Jak powinna wyglądać strona internetowa firmowa?

Strona głównaInformator / Materiały zewnętrzneJak powinna wyglądać strona internetowa firmowa?

Jak powinna wyglądać strona internetowa firmowa?

- Advertisement -

Dzisiaj praktycznie każda szanująca się firma posiada swoje biuro w internecie. Takim biurem jest strona internetowa na której znajdziemy informacje dotyczące firmy, ofertę, galerię oraz dane kontaktowe. To takie podstawowe informacje na które możemy liczyć praktycznie zawsze.

Dzisiaj praktycznie każda szanująca się firma posiada swoje biuro w internecie. Takim biurem jest strona internetowa na której znajdziemy informacje dotyczące firmy, ofertę, galerię oraz dane kontaktowe. To takie podstawowe informacje na które możemy liczyć praktycznie zawsze. Są strony internetowe, firmowe, które udostępniają znacznie szerszą funkcjonalność wchodząc tym samy w głębszą interakcję z klientami. W zeszłym tygodniu miałem okazję porozmawiać z pracownikiem firmy interaktywnej x-Cms, pracującym właśnie nad takimi stronami internetowymi. Rozmowa znacznie poszerzyła moje spojrzenie na dostępne technologie oraz możliwości. Poniżej zamieszczam fragment wywiadu dla Was.

Jako laik najłatwiej będzie mi zadać pytanie na co w ogóle pozwalają dzisiaj technologie internetowe?

W świecie internetu rozwijają się nie tylko języki programowania, dostępne technologie programistyczne. Wiedza jest znacznie bardziej dostępna niż nawet dziesięć lat temu. To sprawia że pojawia się coraz to więcej wartościowych programistów, którzy wkładają w świat internetu kolejne ziarna indywidualizmu, nowych odkryć.

Jednak to jeden z trzech głównych czynników stanowiący koło napędowe dla internetu. Kolejny to rozwój mocy obliczeniowej dostępnej na serwerach oraz prędkości dostępu do danych. Dyski SSD zrewolucjonizowały serwerownie tak jak w prywatnych domach starsze laptopy. Przyśpieszenie jest odczuwalne.

Kolejnym elementem układanki jest prędkość łącza, ta jest ogromna w porównaniu do tej sprzed 10 laty. Nowoczesny sprzęt oraz błyskawiczne łącza internetowe stworzyły niesamowicie sprawną infrastrukturę. Dzięki niej możliwe jest budowanie co raz to bardziej skomplikowanych procesów zachodzących zwłaszcza po stronie serwera.

Dzięki sprawnej infrastrukturze możemy w obrębie stron internetowych naszych klientów wdrażać dla nich np.: aplikacje CRM z pełną księgowością oraz magazynami – tym zajmuje się np. Design Cart i pracują na x-Cms. Praktycznie na każdej stronie internetowej znajduje się przestrzeń firmowa umożliwiająca wystawianie faktur.

Jeżeli strona internetowa może zautomatyzować sferę finansową to może i potrafi zautomatyzować obsługę klienta?

Tak, potrafi i to znacząco. Przykładem takiej automatyzacji jest konfigurator produktów. Przykładowo konfiguratory okien które projektujemy i wdrażamy potrafią przeprowadzić za rękę użytkownika przez przeszło dwadzieścia kroków, pilnując jednocześnie wyjaśniania przeznaczenia poszczególnych elementów oraz pilnując aby takie okno fabryka mogła wyprodukować. Klient kończąc konfugurację może za okno zapłacić.

Czy strona internetowa może zastąpić pracownika na etacie?

Tak się mówiło kiedyś. Dzisiaj strona internetowa z odpowiednią funkcjonalnością znacznie wyprzedza człowieka. Możemy znowu wrócić do konfiguratorów produktowych. Jest to bardzo dobry przykład. Jeżeli mamy do czynienia z produktami z wieloma możliwościami konfiguracyjnymi jak właśnie okno, mebel czy nawet przyczepa samochodowa to stworzenie wyceny przez pracownika w siedzibie firmy zajmuje od 30 minut w górę. A więc w czasie pracy taki pracownik może obsłużyć maksymalnie 16 klientów. Oczywiście człowiek to nie maszyna i ta liczba też jest znacznie przesadzona . Konfigurator umieszczony na wydajnym serwerze może obsłużyć wszystkich zainteresowanych. Nie ważne czy w danym dniu wykona sto czy tysiąc konfiguracji, podoła im wszystkim.

Czy takie dedykowane strony internetowe są bezpieczne? Mają w posiadaniu dużo danych wrażliwych od swych tradycyjnych odpowiedników.

Zazwyczaj strony internetowe dedykowane są bezpieczniejsze od tych opieranych na znanych systemach zarządzania treścią. Powód jest prosty. Każda strona WWW składa się z kodu, który może mieć luki. W przypadku stron internetowych dedykowanych te luki są nieznane jeżeli są ponieważ kod jest niepowtarzalny i nikomu nie znany. W przypadku popularnych systemów kod jest strony internetowej znany, a wszelkie luki każdy może poznać w dowolnym czasie.

A teraz to mnie zaskoczyłeś. Dziękuję bardzo za rozmowę. Jeżeli chcecie zobaczyć pełny wywiad zapraszam na nasz magazyn internetowy.

- Advertisment -

Jaworznicka szkoła muzyczna zaprasza na Dzień Otwarty

Jaworznicka Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Grażyny Bacewicz zaprasza wszystkich kandydatów wraz z rodzicami na Dzień Otwarty. Wydarzenie odbędzie się we czwartek 25 kwietnia,...

Turniej Boccia na Hali MCKiS

Na hali Widowiskowo-Sportowej MCKiS w Jaworznie odbył się Integracyjny Turniej Boccia. Jego organizatorami byli Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym ,,Ratownik Górniczy”, SP nr 7 w...

Sobieski Górka – osiedle zapomniane

Mieszkańcy osiedla Sobieski Górka skarżą się na parkowanie w obrębie pętli autobusowej. A to nie jest jedyny problem tego miejsca. Osiedle Sobieski Górka to miejsce,...