Zakończył się I etap Tour de Pologne z tragicznym finiszem w Katowicach. Drugi etap wyścigu rozpocznie się w Opolu.

REKLAMA

Pierwszy etap wyścigu rozpoczął się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Po przejechaniu 195,8 km, kolarze zakończyli wyścig w Katowicach.

Pierwszy etap zakończył się tragicznym wypadkiem przy katowickim spodku. Podczas finiszu wyścigu Fabio Jakobsen, Holender z grupy Deceuninck-Quick Step, został zepchnięty na bariery przez Dylana Groenewegena z Teamu Jumbo-Visma i uderzył głową w słup podtrzymujący metę. W kraksie poważnie ucierpiał także jeden z sędziów oraz liczni kolarze z czołowej grupy peletonu.

Czesław Lang potwierdził, że stan Fabio Jakobsena został ustabilizowany. Stan sędziego, który również ucierpiał w kraksie, jest stabilny, mężczyzna odzyskał przytomność.

Poważna kraksa na pierwszym etapie 77. Tour de Pologne

Przypominamy, że sprawca wypadku, finiszujący na pierwszym miejscu Dylan Groenewegen, został zdyskwalifikowany. Zwycięstwo w etapie przyznano Jakobsenowi, drugie miejsce Marcowi Sarreau, a trzecie Lukowi Mezgecowi.

Drugi etap wyścigu rozpocznie się w Opolu. To szybki, ale trudny technicznie odcinek z Opola do Zabrza, na którym o zwycięstwo powinni walczyć sprinterzy. Kolarze przejadą trasę 151,5 km.

Wypowiedź Macieja Paterskiego po I etapie wyścigu:

Fotorelacja z I etapu wyścigu:

Fotorelacja z I Etapu – fot. Szymon Gruchalski

- REKLAMA - Zewnętrzne linki