Galena Jaworzno: bezpłatna mammografia

Na placu przed wejściem głównym do Galeny, 04 i 05 sierpnia jest możliwość poddania się bezpłatnej mammografii. Wszystko oczywiście objęte jest reżimem sanitarnym i zachowane są odpowiednie środki bezpieczeństwa. Jest to najważniejsza i najskuteczniejsza forma wczesnej profilaktyki raka piersi.

REKLAMA

W Polsce z nieodpłatnych badań mammograficznych może skorzystać każda kobieta w wieku 50- 69 lat raz na 2 lata. Wyjątek stanowią kobiety obciążone genetycznie. Są to kobiety, których mama, siostra lub córka chorowały na raka piersi. Tym pacjentkom przysługuje badanie mammograficzne raz w roku. Badanie jest proste, krótkie i nieinwazyjne.

W profilaktyce najważniejszą rolę odgrywa świadomość kobiet. Świadomość tego, że wiele chorób można uniknąć. Także raka piersi! Im wcześniej wykryty, tym skuteczniej może on zostać wyleczony.

Każda z nas jest czyjąś córką, siostrą a może matką. W tej roli każda powinna wykonywać regularnie badania profilaktyczne, jesteśmy ambasadorem zdrowia w swoim otoczeniu. Bądź ta kobieta, bądź przykładem dla twoich bliskich.

Rezerwację na badanie można wykonać telefonicznie pod numerem telefonu 587673444, 587673455, badania wykonywane są w godzinach od 9 do 17.
Nie zwlekaj, zadbaj o swoje zdrowie!

- REKLAMA - Zewnętrzne linki