Główny Urząd Statystyczny podaje, iż bezrobocie w Jaworznie wyniosło na koniec czerwca 4,6 procent – tyle samo, ile na koniec maja. Za to w skali kraju ilość zarejestrowanych w urzędach pracy pozostających bez zatrudnienia się zwiększyła.

REKLAMA

W kraju stopa bezrobocia w czerwcu wyniosła 6,1 procent – o jedną dziesiątą procenta więcej niż w maju. W kwietniu było to z kolei 5,8 procent, w marcu – 5,4 proc., w styczniu i lutym – po 5,5 proc. Od kwietnia możemy zaobserwować stały wzrost bezrobocia – akurat od czasu, kiedy pracodawcy zaczęli odczuwać skutki wprowadzanych w marcu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia wyniosła w Jaworznie w czerwcu 4,6 procent, czyli tyle samo, ile w maju i kwietniu. W marcu było i lutym było to 4,4 proc., w styczniu – 4,2 proc.

Ogólnie w Polsce w urzędach pracy obecnie zarejestrowanych jest około 1,025 mln osób. W maju było to około 1,011 mln, w kwietniu – 965 tys., marcu – 909 tys., lutym – 919 tys., styczniu – 922 tys.

W Jaworznie jest obecnie około 1,5 tys. zarejestrowanych bezrobotnych.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki