Wraca kwarantanna dla przyjezdnych?

Jak zapowiedział na czwartkowej konferencji prasowej w Warszawie premier Mateusz Morawiecki, niewykluczone, że powróci obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających nasze granice – w tym także Polaków. 

REKLAMA

Choć atmosfera wśród obywateli zdaje się być całkiem rozluźniona, fakty są takie, że w czwartek padła rekordowa liczba zakażeń koronawirusem – było to dokładnie 615 osób. W związku z tą sytuacją premier Morawiecki pytany o planowany powrót kwarantanny dla podróżujących stwierdził: “Niewykluczone, że podobnie jak kilka krajów europejskich będziemy musieli wrócić do kwarantanny, stosowania zasad kwarantanny na 12 dni, czy dwa tygodnie, wobec osób, które przyjeżdżają, obywateli tych państw lub naszych obywateli, którzy wracają z niektórych państw”.

O jakie państwa chodzi? Jak uściślił premier, miał na myśli południe Europy: “Zastanawiamy się nad państwami południa Europy, w szczególności teraz analizujemy przypadek Hiszpanii, ponieważ tam rzeczywiście tych przypadków koronawirusa jest dużo”.

Morawiecki mówił podczas konferencji także o tym, że rygory obecnie obowiązujące powinny być ściśle przestrzegane. Zdaniem premiera rosnąca liczba nowych zakażeń jest związana z nierespektowaniem przez wielu Polaków nadal aktualnych obostrzeń.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki