77. Tour de Pologne nie pojedzie przez Jaworzno. Rozpoczynający się 5 sierpnia wyścig mieszkańcy naszego miasta będą mogli obejrzeć z bliska w kilku miastach województwa śląskiego – na przykład w sąsiednim Sosnowcu.

I etap
II etap
REKLAMA

W trakcie 5 dni wyścigu kolarze pokonają ponad 891 kilometrów. Start wyścigu odbędzie się 5 sierpnia na Stadionie Śląskim w Chorzowie, a finisz – 9 sierpnia w Krakowie.

Niestety, w tym roku kolarze nie zawitają do Jaworzna. Najbliżej będzie można ich na żywo oglądać w trakcie 1. etapu wyścigu, który prowadzi z Chorzowa przez Piekary Śląskie, Ogrodzieniec, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie do Katowic, gdzie kolarze pokonają trzy rundy i zafiniszują przy Spodku. Drugi etap poprowadzi z Opola do Zabrza, trzeci z Wadowic do Bielska-Białej, BUKOVINY Resortu do Bukowiny Tatrzańskiej, zaś finał – z Zakopanego do Krakowa.

IV etap

5 sierpnia to data nieprzypadkowa – właśnie wtedy rok temu belgijski kolarz Bjorg Lambrecht miał tragiczny w skutkach wypadek, w wyniku którego 22-latek zmarł. Wyścig rozpocznie się minutą ciszy poświęconą pamięci Belga. Jedna z klasyfikacji wyścigu – dla najlepszego młodzieżowca – będzie nosić jego imię.

V etap
- REKLAMA - Zewnętrzne linki