Szczury zadomowiły się w jaworznickich śmietnikach

Problem ze szczurami przy śmietnikach ma zdecydowana większość miast. Od pewnego czasu do tego „zaszczytnego” grona dołączyło również Jaworzno. Mieszkańcy naszego miasta (Osiedle Stałe) poinformowali naszą redakcję o gryzoniach, które okupują miejscowe śmietniki.

REKLAMA

Ten problem potęguje również za duża ilość odpadów znajdujących się śmietnikach (nie tylko na tym osiedlu), za rzadkie wywozy odpadów oraz ilość wyrzucanego jedzenia, stwarza dla gryzoni tylko w tych miejscach stołówkę.

Przez masę szczurów żerujących na odpadach, mieszkańcy boja się o swoje zdrowie. Szczury są nie tylko zagrożeniem ze względu na choroby, jakie przenoszą, ale mogą również przegryzać przewody w autach czy w instalacji elektrycznej a jak poinformowali nas mieszkańcy, są ich setki.

Z wywożeniem śmieci w ostatnim czasie w naszym mieście jest ogromny problem, przepełnione pojemniki porozrzucane śmieci dookoła, nie mówiąc już o niesystematycznym wywożeniu śmieci wielkogabarytowych. A tu dochodzą jeszcze gryzonie, które zaaklimatyzowały się na miejscowych śmietniskach i same na pewno nie opuszczą swoich posesji.

Miejmy również świadomość, by nie zostawiać żywności przy kontenerach, bo w ten sposób również fundujemy szczurom łatwą ucztę.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Mają gdzie, żerować to i sobie żerują. Wystarczy wywozić śmieci częściej. W przypadku kun jest znacznie gorzej, bo są pod ochronę i mało czego się boją. Jedynie woreczki zapachowe pod maską uchroniły kable przed przegryzieniem, bo ile ja się chleba spod maski wyciągałem to głowa mała.