Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie zlikwidowali domową plantację marihuany i zatrzymali 47-latka uprawiającego rośliny. Oprócz 71 krzaków marihuany, policjanci zabezpieczyli również sprzęt służący do jej uprawy.

REKLAMA

Do zatrzymania doszło 20 lipca. Policjanci z jaworznickiej komendy ustalili, że w jednym z domów w mieście działa nielegalna plantacja marihuany. Po wejściu do budynku zastali w środku 47-letniego mężczyznę, który na poddaszu domu uprawiał nielegalne rośliny.

Policjanci zabezpieczyli sprzęt służący do uprawy rośliny oraz 71 krzaków marihuany o różnej wielkości. Jak informuje KMP w Jaworznie, z takiej ilości można uzyskać 1,5 kg suszu o wartości około 50 tys. zł.

47-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący uprawy nielegalnych roślin. Grozi mu kara do nawet 8 lat więzienia.

foto: KMP Jaworzno

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Szkoda, że nie pokazano pojedynczych liści, ale wydaje mi się, że osoba uprawiała nie to co myślała, że uprawia. Prawdziwe konopie indyjskie zawierające dużo THC powinno mieć od 9 – 11 listków. Te widoczne na zdjęciach najczęściej mają ich po siedem.