REKLAMA

Dywaniki do salonu i bagażnika, chociaż i są zwykłą rzeczą, cena których nie jest zbyt wysoka, występują jako najważniejszy spośród akcesoriów samochodowych, ponieważ wykonują od razu kilka zadań funkcjonalnych: one chronią główny materiał podłogi przed uszkodzeniami, a także robią prostszym sprzątanie samochodu, przez co on staje się bardziej praktycznym.

W jaki sposób wybrać pasujący dywanik samochodowy do Twojego pojazdu? Dzisiaj będziemy omawiać główne cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę, kiedy je kupujemy.

Przeznaczenie

W zależności od miejsca ich używania, dywaniki rozdzielają na:

●dywaniki do salonu;

●dywaniki do bagażnika.

Niektórzy wnoszą do oddzielnej kategorii także przegródki instalowane pomiędzy tylnymi fotelami pasażerów, ale najczęściej one są integralną częścią salonu.

Uniwersalność

Dywaniki samochodowe mogą być modelowymi lub uniwersalnymi. Pierwsze są produkowane dla konkretnej marki samochodu, mają dokładnie dostosowany wymiar i odpowiadają wymiarom geometrycznym podłogi salonu bagażnika.

Uniwersalne są nieco tańsze porównując z modelowymi, ale przy tym posiadają wymiary uśrednione. One mogą nie zostać ułożone w salonie/bagażniku w sposób dokładny, mogą nie odpowiadać jakimś specyficznym kształtom, gdzieś występować lub odwrotnie być zbyt małymi itd.

Najlepiej oczywiście kupować wyroby modelowe, ponieważ w ten sposób otrzymujesz dywanik, który z gwarancją będzie odpowiadał wymiarom geometrycznym i rozmiarom salonu/bagażnika, a także zmoże zapewnić to, że samochód będzie jeszcze bardziej chroniony.

Jeśli chciałbyś kupić coś bardziej budżetowego, a właśnie dywanik uniwersalny, wtedy polecamy Tobie dokładniej zbadać wymiary wyrobu i dobrać ten model, który najbardziej będzie odpowiadał Twojemu pojazdowi.

Materiał, z którego został zrobiony

Jeśli zwracać uwagę na to, z czego zostały zrobione, to dywaniki dla bagażnika są wyprodukowane ze zbyt małej ilości materiałów. Z reguły je produkują z gumy, poliuretanu lub plastiku. One mają czarny lub ciemno-szary kolor.

Natychmiast wyroby przeznaczone dla układania do salonu są bardziej urozmaicone. One są wyprodukowane z gumy, poliuretanu, PTE, a nawet z materiału tekstylnego. Oprócz tego mają kilkadziesiąt dostępnych odcieni.

Więc które dywaniki są lepsze? Odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny niełatwo, ponieważ wszystkie mają tak swoje wady, jak i zalety. Guma, na przykład, staje się bardzo sztywną na mrozie, ale przy tym jej cena jest najbardziej przystępna. Materiały tekstylne zużywają się znacznie szybciej, ale bardzo efektownie wyglądają.

Najlepiej posiadać od razu dwie zmienne kompletacje. Na przykład, dywanik z poliuretanu na jesień-zimę, a ten z materiałów tekstylnych – na wiosnę-lato.

Producent

Daleko nie ostatnią rolę gra marka dywaników. Dzisiaj na rynku są wyroby wielkiej ilości producentów, dlatego niełatwo znaleźć spośród nich naprawdę pasujący wariant.

Ale istnieje świetne wyjście z tej trudnej sytuacji – zwrócić się do Sklepu Autobrat. Tu znajdziesz wyroby od wiodących producentów akcesoriów samochodowych. Ich walorami są jednocześnie: wysoka jakość oraz przystępne ceny. Towary dostarczane są po całym terenie Polski.

Oprócz tego, w razie potrzeby możesz zawsze zwrócić się z pytaniem o pomoc w wyborze do konsultantów w sklepie. Oni pomogą Ci wybrać akcesoria, które będą odpowiadać Twojemu budżetowi i modelu samochodu.

Jeśli chcesz otrzymać szczegółową informację o ofercie Sklepu Autobrat, zadzwoń na telefon: +48 795-640-079 albo napisz na adres poczty elektronicznej: sales@autobrat.pl. Nasi specjaliści z chęcią udzielą odpowiedzi na każde Twoje pytania.

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki