Grupa nieletnich urządziła libację alkoholową w Parku Lotników na Os. Stałym. Pijanych, trudno kontaktujących nastolatków odwiozła Policja do domu.

REKLAMA

Dwóch chłopaków poniżej 15 roku życia zakończyło w stanie upojenia alkoholowego libację zorganizowaną w Parku Lotników na Osiedlu Stałym w piątek 17 lipca. Pijanych nastolatków odwiozła do domu wezwana na miejsce jaworznicka Policja. Mundurowi badają okoliczności tego zajścia w ramach prowadzonego postępowania.

Jak pokazują statystyki, coraz młodsze dzieci sięgają po alkohol. Osoby nieletnie pomimo zakazu sprzedaży alkoholu poniżej 18 roku życia znajdują sposób aby go zakupić. Często do tego celu wykorzystują starszych kolegów, czy dowód tymczasowy.

Przypominamy, że picie alkoholu przez nieletnich jest karalne,a gdy dojdzie do takiej sytuacji zarówno dziecko, jak i jego rodzice mogą ponieść surowe konsekwencje.

Każda osoba dorosła, która widzi nieletnich spożywających alkohol w miejscu publicznym zobowiązana jest do wezwania straży miejskiej bądź też policji.

 

 

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki