Kiedy lista miejsc respektujących Bon Turystyczny?

fot.pexels

W minioną sobotę wystartowała rejestracja firm w programie Polski Bon Turystyczny. Przedsiębiorcy mogą już zgłaszać się na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Kiedy poznamy listę miejsc, w których wykupimy nocleg za Bon Turystyczny?

REKLAMA

Nie wiadomo jeszcze, ile dokładnie podmiotów przystąpiło dotychczas do programu. Pierwsza lista będzie dostępna na stronie bonturystyczny.gov.pl już w najbliższą sobotę – 1 sierpnia. Baza będzie jednak stale się powiększać – przedsiębiorcy mogą rejestrować swoje usługi do czasu zakończenia programu, a więc aż do końca marca 2022 roku.

 Kiedy będzie można odebrać bon?
W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia wszyscy beneficjenci będą mogli aktywować swój bon na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Nie trzeba składać wniosku, ani czekać na decyzję. Bony są już przyznane uprawnionym osobom, pozostaje jedynie aktywacja.

Bon ma formę 16-cyfrowego numeru, który otrzymujemy SMS-em na podany na platformie PUE numer telefonu. Należy go okazać podczas rezerwacji pobytu lub najpóźniej przy zakwaterowaniu.

Przypomnijmy – z bonu turystycznego mogą skorzystać ci, którzy posiadają co najmniej jedno dziecko w wieku do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 1000 zł. Podobnie jak w programie „Rodzina 500 Plus”, bon przysługuje niezależnie od poziomu dochodów.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki