Tegoroczna absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie w klasie skrzypiec Pani mgr Barbary Knot. Zofia została nominowana do tegorocznej nagrody głównej części muzycznej Konkursu Talent i Praca.

REKLAMA

– Moja przygoda z muzyką zaczęła się bardzo wcześnie – mówi Zofia. – Już w przedszkolu dużo śpiewałam i brałam udział w konkursach wokalnych. Zaczynając naukę w szkole muzycznej wybrałam skrzypce, ponieważ spodobało mi się ich brzmienie i wygląd, a to, że moja starsza siostra gra właśnie na tym instrumencie, jeszcze bardziej przekonało mnie do podjęcia tej decyzji. Ciężka praca się opłaca – świadczą o tym moje sukcesy w postaci wysokich miejsc oraz licznych nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach skrzypcowych.

Z pewnością będę miło wspominać tą szkołę oraz nauczycieli, dzięki którym przeżyłam tu mnóstwo wspaniałych chwil i zdobyłam dużą wiedzę. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy otwarli przede mną drzwi do świata muzyki. Zdecydowałam się kontynuować edukację w POSM II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, ponieważ chcę rozwijać swoje umiejętności muzyczne i pogłębiać wiedzę, a przy okazji poznać ciekawych ludzi.

Oprócz muzyki interesuję się również rysowaniem i programowaniem. W wolnych chwilach dużo czytam, lubię też różnego rodzaju gry komputerowe.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki