REKLAMA

Przeprowadzka to duże logistycznie przedsięwzięcie, które wymaga sporego zaangażowania i czasu. Spakowanie i przygotowanie mebli i przedmiotów to dopiero początek – trzeba je przecież jeszcze przewieść do nowej lokalizacji! Jeżeli mamy mało mebli i dość skromne wyposażenie, może wystarczyć zwykły samochód, jednak nie zawsze – jak wybrać odpowiednie auto do przeprowadzki? Czy warto korzystać z usług specjalistów?

Ilość rzeczy a wielkość samochodu

Podstawową kwestią podczas przeprowadzki jest ocena, czy ilość rzeczy przeznaczonych do transportu zmieści się do naszego samochodu za jednym przejazdem. Niektóre meble często bywają na tyle duże, że nawet ich demontaż nie pozwoli na umieszczenie ich w samochodzie osobowym. Dodatkowo istnieje ryzyko, że w trakcie transportu do nowej lokalizacji, niektóre rzeczy odpowiednio niezabezpieczone i stłoczone w ciasnej przestrzeni mogą zwyczajnie się zniszczyć lub poobdzierać, czego na pewno chcielibyśmy uniknąć. Dlatego też tak ważne jest ocenienie wielkości przedmiotów i ich ilości, by odpowiednio do tego dobrać auto którym będziemy je przewozić. Wiele osób nie posiada wystarczająco dużych samochodów, jednak istnieje pewna alternatywa która pozwala na szybkie uporanie się z tym problemem. Można wynająć specjalny samochód dostawczy lub busa, dzięki czemu przeprowadzki mieszkań stają się naprawdę proste i bezpieczne dla naszego mienia. Koszt wynajmu takiego samochodu zależny jest często od danej firmy i miasta w jakim się znajduje, jednak najczęściej są to kwoty rzędu 100-150 zł za dobę. Jest to jednak opcja dla osób które przeprowadzają się na terenie dużych miast, ponieważ to właśnie tam najczęściej świadczone są takie usługi. Mimo względnie niskiego kosztu, wynajem busa nie zwalnia z konieczności samodzielnego demontażu i dźwigania mebli – jaką mamy inną alternatywę?

Pomoc specjalistów będzie nieoceniona!

Innym rozwiązaniem znacznie ułatwiającym proces przeprowadzki jest skorzystanie z usług profesjonalnych firm trudniących się demontażem, pakowaniem i przewożeniem rzeczy ludzi którzy zmieniają miejsce zamieszkania. Specjaliści obsługujący przeprowadzki mieszkań posiadają odpowiednio przystosowane samochody, a przede wszystkim wiedzą jak przewozić nawet najbardziej delikatne przedmioty w sposób bezpieczny. Dodatkowo koszt takiej usługi często porównywalny jest do ceny wynajmu samochodu dostawczego, jednak jest to zdecydowanie bardziej opłacalna usługa – w jej ramach otrzymujemy nie tylko przewóz naszych rzeczy, ale również spakowanie mebli i ich wcześniejszy demontaż, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. W większych miastach Polski taka usługa jest bardzo powszechna, a ludzie chętnie korzystają z pomocy fachowców. Można skorzystać z ich usług również w przypadku większych przeprowadzek, np. całych biur czy innych obiektów, które w wyposażeniu mają mnóstwo mebli. Samodzielny ich demontaż zająłby bardzo wiele czasu i wysiłku, a specjaliści zajmują się tym szybko i sprawnie, znacznie ułatwiając proces przeprowadzki.

Więcej informacji znajdziecie na: https://www.liderpak.pl/przeprowadzki-prywatne/

- REKLAMA - Zewnętrzne linki