REKLAMA

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób przyozdobić swoje ściany tak, by aranżacja była jednocześnie estetyczna i innowacyjna. Z jednej strony zwykłe obrazy nie każdemu przypadają do gustu, z drugiej plakaty nie wpasują się w każde wnętrze. Dobrym pomysłem jest zawieszenie na swojej ścianie tryptyku, co staje się ostatnimi czasy bardzo popularne, i to nie bez przyczyny.

Czym jest tryptyk?

Tryptyk to inaczej obraz dzielony na 2,3,4, a nawet więcej części. Jest to bardzo oryginalna forma przyozdabiania swojej ściany ze względu na fakt, iż tryptyki są dotychczas relatywnie mało wykorzystywane w aranżacji wnętrza. Tryptyk może stanowić bardzo świetną alternatywę od zwykłego jednoczęściowego obrazu. Z reguły tryptyk tworzy z poszczególnych modułów jeden spójny obraz, jednak równie dobrze za pomocą tryptyku można na swojej ścianie stworzyć ciekawy kolaż zdjęć całej rodziny. Tryptyk, jak sama wskazuje, najczęściej składa się z 3 części i to właśnie obraz stworzony z tylu części jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem na każdą ścianę w naszym domu. Coraz częściej spotykane są tryptyki stworzone w takiej formie, w której poszczególne części możemy powiesić zgodnie ze swoją preferencją. To sprawi, iż każdorazowo układając poszczególne części tryptyku inaczej, nadamy naszej ścianie inne walory artystyczne.

Co może być naniesione na nasz tryptyk?

Tryptyk obecnie może być dziełem sztuki, które zostało podzielone na 3 części i jedynie układając poszczególne części w konkretnym porządku, uzyskamy duży i ciekawy efekt. Jak wspomniano wcześniej, na tryptykach są również tworzone w ramach abstrakcyjnych dział, co pozwala nam na dowolność w ułożeniu części obrazu. Gdy chcemy jednak stworzyć bardziej rodzinną atmosferę w naszym domu, nic nie stoi na przeszkodzie, by nasz tryptyk reprezentowany był przez zdjęcia, tworzące sprytny i estetyczny kolaż. Możliwość naniesienia wszelkich zdjęć, obrazów, ciekawych geometrycznych wzorów czy pięknych widoków natury na tryptyk jest w zasadzie nieograniczona.

W jaki sposób kierować się przy wyborze tryptyku do naszego wnętrza?

Pierwszą rzeczą, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze idealnego tryptyku do naszego wnętrza, jest jego wielkość. Tryptyk powinien swoją powierzchnią pasować do ściany. Zbyt duże działo może wyglądać na wymuszone na bardzo małej powierzchni, z drugiej strony zbyt mały tryptyk może zlać się z resztą ściany, nie tworząc zamierzonego efektu estetycznego. Jeżeli posiadamy na ścianie odpowiednią ilość miejsca, warto dokonać dokładnego pomiaru i sprawdzić jeszcze przed zakupem, jak tryptyk będzie się prezentować w tym konkretnym miejscu. Sama zawartość tryptyku to już kwestia indywidualna. Obecna oferta aż kipi od bogactwa wzorów, stylów, dlatego z pewnością każdy wybierze tryptyk idealny do swoich własnych preferencji. Jeżeli jednak wybieramy ozdobę do bardziej funkcjonalnych pomieszczeń jak kuchnia czy gabinet, dobrze będzie zaakcentować tryptykiem funkcjonalność tego właśnie pomieszczenia. Jeżeli natomiast szukamy dzieła do salonu bądź sypialni, nasz wybór jest nieograniczony.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki