16.9 C
Jaworzno
środa, Sierpień 12, 2020
Strona główna Biznes Czy prąd zdrożeje? Jest decyzja URE

Czy prąd zdrożeje? Jest decyzja URE

prąd elektrownia

Gospodarstw domowych do końca bieżącego roku nie dotknie podwyżka cen energii. Jak ocenił prezes Urzędu Regulacji Energetyki, proponowane podwyżki wnioskujących przedsiębiorstw nie są zasadne.

REKLAMA

Zatwierdzenia nowych taryf na sprzedaż energii elektrycznej odmówiono czterem przedsiębiorstwom: PGE Obrót, Tauron Sprzedaż, Enea oraz Energa Obrót.

Decyzja ta oznacza, że do końca 2020 roku sprzedawcy energii będą rozliczać się z gospodarstwami domowymi na dotychczasowych zasadach, a ceny nie ulegną zmianie.

Jak informuje URE, wnioski o zatwierdzenie taryf wpływały do URE do końca lutego 2020 r. PGE i Enea wystąpiły z wnioskami o zatwierdzenie nowych taryf (zatwierdzone przez regulatora w grudniu 2019 r. i w styczniu 2020 r. miały termin obowiązywania określony do końca marca br.). Natomiast Energa i Tauron zwróciły się z wnioskami o zmianę aktualnie obowiązujących taryf, które – zgodnie z decyzjami Prezesa URE z grudnia 2019 roku – obowiązują do końca 2020 roku.

Postępowania taryfowe prowadzone przez Prezesa URE mają na celu zapewnienie, że ceny energii elektrycznej proponowane odbiorcom końcowym będą racjonalne i uzasadnione. Tak długo, jak regulator nie będzie przekonany, że dany poziom taryfy odpowiada aktualnym warunkom rynkowym i odzwierciedla uzasadnione koszty działalności prowadzonej przez sprzedawców, trwa dialog z przedsiębiorcami.

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki