REKLAMA

Folia polistyrenowa ma postać przezroczystych opakowań, z którymi można się spotkać w najróżniejszych dziedzinach życia. Przede wszystkim folia tego typu znalazła swoje zastosowanie w przemyśle spożywczym. Warto wiedzieć do czego może się ona przydać i w jaki sposób jej używać.

Pakowanie żywności

Folia ps może być używana przede wszystkim do pakowania i przechowywania różnych rodzajów żywności. Warto jednak podkreślić, że wszelkie folie oraz torebki wykonane z polietylenu muszę koniecznie posiadać atest PZH. Jest to potwierdzenie tego, że są one w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Folię polistyrenową wykorzystuje się głównie, aby pakować takie produkty jak np. mięso, warzywa, owoce, różne sery itd. Produkt uniemożliwia przenikanie zapachów i chroni przed zabrudzeniami. Ponadto warto też podkreślić, że folia ps pozwala na utrzymanie świeżości żywności przez dłuższy czas. Tego typu zabezpieczenia stosuje się nie tylko w przemyśle spożywczym, ale także w zwyczajnych gospodarstwach domowych.

Co warto wiedzieć o folii polistyrenowej?

Polistyren to tworzywo sztuczne, które otrzymuje się w procesie polimeryzacji. Jest on całkowicie bezbarwny i kruchy, charakteryzuje się też ograniczoną elastycznością, jednak po zmieszaniu z dodatkowymi materiałami daje o wiele więcej możliwości.

W sklepach dostępne jest wiele różnych rozmiarów folii ps. Dostępne są zarówno małe woreczki, jak i większe opakowania. Dlatego, każdy może znaleźć dla siebie odpowiednie rozwiązanie, zależne od celu.

Inne zastosowania folii PS

Folię polistyrenową stosuje się także w transporcie. Pozwala ona na zabezpieczenie produktów przed uszkodzeniem w transporcie. Można nimi zabezpieczyć krucze i ciężkie towary np. przewożone w paletach. Dzięki temu nie będą się przemieszczały podczas transportu. Ponadto wszelkie produkty zabezpieczone folią nie będą narażone na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych.

Folia ps ma też zastosowanie w budownictwie i ogrodnictwie. Można dzięki niej zabezpieczyć parkiety, okna oraz drzwi. Folia znajduje też zastosowanie w przydomowych ogródkach. Dzięki niej można ochronić przed zimnem rośliny, tunele, altanki i inne elementy. Nie ma obawy o szkodliwy wpływ warunków pogodowych. Ponadto folia zapewnia rośliną odpowiedni mikroklimat i warunku potrzebne dla wzrostu.

Folia polistyrenowa ma bardzo dużo zastosowań. Do pakowania żywności konieczne jest zdecydowanie się na zakup produktów, które posiadają odpowiednie certyfikaty gwarantujące bezpieczeństwo. Warto zaznaczyć, że folie ps są materiałem bardzo wytrzymałym i porządnym. Bardzo dobrze zabezpieczą wszelkie produkty. Z powodzeniem można kupić koszulki foliowe lub folię w formie rolek, którą będzie można zapakować większe przedmioty, lub owinąć daną przestrzeń. Warto rozważyć zakup materiału tego typu. Jest to uniwersalne tworzywo, wielokrotnego użytku, które można wykorzystać naprawdę w wielu sytuacjach! Folia ps znalazła zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki