11 mln kontroli. Chodzi o koronawirusa

fot.pixabay

Na kwarantannie przebywają m.in. osoby, które miały kontakt z zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie. Są nią objęci także ci, którzy mają objawy koronawirusa. Odkąd w Polsce trwa epidemia, Komenda Główna Policji przeprowadziła już 11 milionów kontroli osób odbywających kwarantannę. Takie dane przekazał Polskiej Agencji Prasowej rzecznik instytucji, insp. Mariusz Ciarka. W ciągu ostatniej doby odbyło się niemal 80 tys. niezapowiedzianych wizyt mundurowych.

REKLAMA

Jak przypomniał inspektor w rozmowie z PAP, codziennie do działań prewencyjnych związanych z koronawirusem delegowanych jest nawet do 20 tys. funkcjonariuszy. Jak dotychczas, odnotowano także około 270 policjantów zakażonych COVID-em, z czego 233 wróciło już do zdrowia.

Policjanci kontrolują nie tylko prywatne domy, pilnują także komunikacji zbiorowej. Na dzień dzisiejszy odbyło się już ponad 338 tysięcy takich kontroli.

Opłaca się zostać w domu – przede wszystkim ze względu na zdrowie innych, ale ucierpieć może także portfel. Warto pamiętać, że za niedotrzymanie kwarantanny można zapłacić grzywnę w wysokości od 5 do nawet 30 tys. złotych.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki