Trzeci przypadek zakażenia koronawirusem w jaworznickim ZG Sobieski. 17 czerwca Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Jaworznie poinformowała o 5 kolejnych chorych w mieście. Czterej z nich to górnik oraz jego rodzina.

REKLAMA

Jak udało nam się ustalić, mężczyzna najprawdopodobniej zaraził się od zakażonego górnika (wtedy jeszcze niezdiagnozowanego) w trakcie jazdy pulmanem w kopalni.

W przypadku trzeciego zakażonego górnika z kopalni Sobieski, podobnie jak i jego żony, choroba objawia się głównie silną gorączką.

W przypadku dwójki dzieci występują silne bóle głowy oraz brzucha.

Mimo powyższych objawów, żaden z czwórki zakażonych członków rodziny nie wymaga hospitalizacji.

Przypomnijmy, że pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie potwierdzono 12 czerwca. Zakażonym był górnik pochodzący z Mysłowic. Drugi przypadek potwierdzono 12 czerwca. Chory to 36-letni mieszkaniec Jaworzna.

Obecnie kilkudziesięciu pracowników ZG Sobieski wraz z rodzinami objętych jest obserwacją epidemiologiczną.

– Po wykryciu pierwszego przypadku zarażenia w ZG Sobieski bezzwłocznie wyodrębniono grupę pracowników, którzy mogli mieć kontakt z zarażonym i skierowano ich na kwarantannę. To właśnie w tej grupie znalazły dwie kolejne się osoby z pozytywnym wynikiem tekstu na koronawirusa – informuje biuro prasowe Tauron Wydobycie

Niestety, dzisiaj w Jaworznie odnotowano pierwszą ofiarę śmiertelną koronawirusa:

Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa i kolejne zakażenia w Jaworznie

Więcej o drugim i pierwszym przypadku zakażenia w ZG Sobieski:

Drugi przypadek koronawirusa na kopalni TAURON Wydobycie w Jaworznie

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki