Od września lekcje w szkole. Jest oświadczenie MEN

fot.pixabay

Odetchną rodzice, ale i sami uczniowie zmęczeni nauczaniem zdalnym. Po długich tygodniach nauki przed komputerem jest nadzieja na powrót do szkół. Jak poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka resortu edukacji Anna Ostrowska, MEN przygotowuje się do normalnej, stacjonarnej pracy szkół i placówek oświatowych. Uczniowie mają wrócić do klas od września.

REKLAMA

Oświadczenie wydane przez MEN to efekt internetowej petycji “Nie dla zdalnej szkoły od września”, pod którą licznie podpisywali się rodzice i uczniowie. Petycja pojawiła się w sieci po tym, jak media obiegła informacja, jakoby MEN planowało kontynuację nauczania zdalnego, przygotowywało przepisy i platformę edukacyjną, jednolitą dla wszystkich placówek oświatowych.

– Zrobimy wszystko, aby dzieci wróciły do szkół od września w normalnym trybie – zapewniła rzeczniczka.

Jak dodała Anna Ostrowska, resort rzeczywiście pracuje nad udoskonaleniem narzędzi on-line do nauki zdalnej, by nauczyciele i dyrektorzy mogli z nich korzystać jako uzupełnienie tradycyjnych metod pracy. Nie ma to jednak na celu kontynuacji zdalnego nauczania po wakacyjnej przerwie.

Przypomnijmy, że 12 marca ze względu na epidemię zawieszono zajęcia w szkołach i przedszkolach, a dwa tygodnie później wprowadzono naukę zdalną. W takim trybie edukacja ma trwać do końca roku szkolnego, czyli 26 czerwca. Wyjątkiem są przedszkola i młodsze klasy szkoły podstawowej, które zaczęły już funkcjonować, choć w nieco ograniczonym wymiarze.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki