Notoryczne niszczenie banerów wyborczych w naszym mieście

Na ulicach miast pojawiły się plakaty kandydatów na prezydenta RP. Niestety coraz częściej dochodzi do aktów wandalizmu i niszczenia plakatów i banerów. Właśnie w takiej sprawie do naszej redakcji zgłosił się pan Bronisław mieszkaniec Jaworzna, z prośbą o interwencję.

REKLAMA

Pomimo, iż policja ostrzega, że za niszczenie materiałów wyborczych grozi kara, wandalom to jednak nie przeszkadza i notorycznie je zrywają.

Pan Bronisław niejednokrotnie zgłaszał takie sytuacje na policję i straż miejską z prośbą by zajęli się sprawą niszczenia plakatów, ale porządku z zaistniałą sytuacją nadal nie zrobiono.

Choć jest jasno określony przepis, że reklamy wyborcze podlegają ochronie prawnej i za niszczenie plakatów czy banerów wyborczych przewidywana jest kara grzywny do 5 tysięcy złotych a nawet kara pozbawienia wolności, to ludzie z tego nic sobie nie robią, niszczą i są bezkarni.

Zjawisko niszczycieli banerów zaczyna się nasilać, do wyborów pozostało jeszcze trochę czasu, może jednak wypadało by zrobić z zaistniałą sytuacją porządek.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki