Laptopy dla jaworznickich uczniów. Jak poinformował Urząd Miejski w Jaworznie, miasto otrzymało z programu “Zdalna Szkoła plus” 125 tys. zł, co pozwoli na zakup 41 laptopów dla uczniów jaworznickich szkół.

REKLAMA

125 tys. zł dla jaworznickiego urzędu miejskiego to już drugie w ostatnim czasie dofinansowanie na zakup laptopów – poprzednie, otrzymane z programu “Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” wsparcie w wysokości 100 tys. zł, pozwoliło na zakup 29 urządzeń.

Komputery kupione za 100 tys. zł uzyskane z pierwszego dofinansowania mają zostać wkrótce przekazane do 21 szkół podstawowych oraz 8 ponadpodstawowych – będą gotowe, by służyć uczniom w nadchodzącym roku szkolnym:

Laptopy zostały zakupione dla uczniów jaworznickich szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Zakładamy przekazanie zakupionego sprzętu do 21 szkół podstawowych oraz 8 ponadpodstawowych. Z kolei o wypożyczeniu laptopa konkretnemu uczniowi zdecyduje dyrektor szkoły, który posiada wiedzę i rozpoznał potrzeby wsparcia w zakresie zdalnego nauczania swoich uczniów – powiedziała Irena Wojtanowicz-Stadler, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Łącznie urząd miejski pozyskał w ostatnich miesiącach 225 tys. zł dofinansowań na zakupy laptopów dla uczniów jaworznickich szkół.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki