Koronawirus – 31 nowych zakażeń i 69 wyzdrowień w województwie śląskim potwierdził dzisiaj, 3 czerwca, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.

Dodatnie okazały się próbki pobrane od kolejnych mieszkańców województwa: nastolatki z Raciborza, mieszkanki Sosnowca w sile wieku, młodego mieszkańca Żor, mieszkanki powiatu rybnickiego, 2 mieszkańców Bytomia (dziecko i starsza kobieta), mieszkanki powiatu tarnogórskiego w średnim wieku, 8 mieszkańców Zawiercia (najstarszy 83, najmłodszy 18 lat), mieszkańca Katowic w sile wieku, młodego mieszkańca Jastrzębia-Zdroju, 5 mieszkańców powiatu pszczyńskiego (najmłodszy 18, najstarszy 52 lata), 4 mieszkańców powiatu żywieckiego (najstarszy 78, najmłodszy 24 lata), 3 mieszkańców Rudy Śląskiej (nastolatka, kobieta i mężczyzna w średnim wieku) i 2 mieszkanek powiatu cieszyńskiego (dziecko i kobieta w średnim wieku).

69 kolejnych mieszkańców wyzdrowiało. 6 z nich leczyło się w szpitalach pod opieką specjalistów, pozostali dochodzili do zdrowia w swoich domach. Najmłodszy wyleczony ma 6 lat i mieszka w powiecie będzińskim, najstarszy ma 76 lat i mieszka w Lublińcu. Łącznie mamy już 2089 wyleczonych z Covid-19.
- REKLAMA -


Zewnętrzne linki