REKLAMA

Oświetlenie łazienkowe to bardzo ważny temat, którego nie można pomijać przy wykańczaniu nowej łazienki. Ważną funkcję mają do spełnienia kinkiety łazienkowe, a zatem zobaczmy, jakie kinkiety do łazienki warto wybrać.

Kinkiety do łazienki – oświetlenie kierunkowe

Kinkiety to wszystkie lampy, które są montowane na ścianie. Te przeznaczone do łazienki mogą się między sobą znacząco różnić, w zależności od tego, czy montuje się je nad lustrem, czy też po jego bokach. Kinkiety mogą być zresztą montowane nie tylko w okolicy lustra, ale i w innych miejscach łazienki, jeśli chcemy stworzyć przyjemną atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi. Lampy te w prosty sposób pozwalają stworzyć przytulną łazienkę.

Kinkiety łazienkowe wykorzystuje się jednak głównie jako oświetlenie nad lustrem lub obok niego, bo dzięki odpowiedniemu kątowi padania światła pozwalają one dobrze oświetlić twarz osoby stojącej przed lustrem. Można zdecydować się na kinkiety wieszane nad lustrem, które dają równomierne oświetlenie, ale również na kinkiety montowane obok lustra, zwykle z ruchomymi reflektorkami, które pozwalają sterować kierunkiem, w jakim pada światło. Są również kinkiety łazienkowe dające naprawdę mocne światło, przypominające oświetlenie stosowane w garderobach aktorów i innych gwiazd. Co prawda nie pozwalają sterować kierunkiem światła, ale mają taką moc, że wykonując makijaż w takim oświetleniu na pewno nie będziemy narzekać na brak światła.

Kinkiety łazienkowe – dobierz do stylu wnętrza

Nie można jednak powiedzieć, że kinkiety w łazience mają znaczenie wyłącznie funkcjonalne. Są umieszczone na widocznym miejscu, a zatem wybierając je powinniśmy brać pod uwagę również ich wygląd. Im lepiej będą dopasowane do stylu, w którym urządzona jest łazienka, tym lepiej wkomponują się w całość aranżacji i staną się jej dopełnieniem.

W nowoczesnych łazienkach najlepiej prezentują się lampy o prostej konstrukcji, bez zdobień czy innych dodatków dekoracyjnych. Zaprojektowane zostały w myśl zasady: „mniej znaczy więcej” i ich siła tkwi właśnie w tej prostocie. Jednak nawet wśród tych prostych form możemy dokonać wyboru dotyczącego koloru oprawy. Miłośnicy modnych aranżacji industrialnych z pewnością docenią lampy w czarnych oprawach, a wszyscy, którzy lubią biel w łazienkach, chętnie sięgną po lampy białe.

Wśród kinkietów znajdą się również lampy do łazienek urządzanych w stylu klasycznym, nowojorskim czy glamour. Wyróżniają się one nieco bardziej ozdobną formą klosza lub innych elementów, z których zbudowana jest lampa i z pewnością będą się świetnie prezentować w nieco bardziej eleganckich wnętrzach.

Więcej na: Elampki.pl.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki