Zofia Jastrzemska, młoda flecistka z Jaworzna, zwyciężyła w międzynarodowym konkursie FluteFlight Online Competition. Gratulujemy!

REKLAMA

Zofia Jastrzemska – I miejsce na FluteFlight Online Competition

Gratulacje! Zofia Jastrzemska z klasy fletu Alicji Molitorys wygrała FluteFlight Online Solo Flute Competition w kategorii do lat 14. Jurorów z Wielkiej Brytanii ujął szczególnie drugi utwór w wykonaniu Zosi, pełen niezwykłych technik gry. Zapraszamy do wysłuchania całości zwycięskiego nagrania!

Opublikowany przez PSM Jaworzno Wtorek, 23 czerwca 2020

Zofia Jastrzemska uczy się gry na flecie piąty rok w klasie Alicji Molitorys. Uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej w Jaworznie już w poprzednich latach odnosiła sukcesy. Rok temu zajęła II miejsce podczas V Wiosennych Konfrontacji Młodych Flecistów w Lublińcu. Natomiast na prestiżowych XXVIII Konfrontacjach Instrumentów Dętych Drewnianych w Oławie pod patronatem Centrum Edukacji Artystycznej otrzymała wyróżnienie.

W tym roku szkolnym wszystkie konkursy zaplanowane za wiosnę zostały odwołane. Konieczność nauki zdalnej nie zniechęciła Zosi, wręcz przeciwnie! Uczennica przygotowała program znacznie wykraczający poza podstawę programową. Jej umiejętność gry współczesnych technik fletowych zaskoczyła jurorów z Wielkiej Brytanii. Zwycięskie nagranie video jest efektem talentu Zosi, jej wytrwałej pracy oraz cierpliwości (wielokrotne nagrywanie).

W konkursie FluteFlight Online Competition wzięli udział fleciści z 27 krajów. Zofia Jastrzemska, lat 11, została zwyciężczynią w kategorii do lat 14 (U14). W czwartek 25 czerwca o godzinie 20:30 Zofia Jastrzemska wystąpi na koncercie laureatów, który odbędzie się w formie streamingu na kanale YouTube.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki