Część muzyczna Konkursu Talent i Praca rozstrzygnięta

Czwarta edycja części muzycznej Konkursu Talent i Praca rozstrzygnięta. Ta część konkursu kierowana jest do najlepszych absolwentów jaworznickiej PSM I st. W tym roku nominowano 5 nad wyraz utalentowanych i nagradzanych młodych muzyków.

REKLAMA

Szanowne trzyosobowe jury wskazało laureata konkursu po przesłuchaniach, które odbyły się 26 czerwca w auli szkoły muzycznej. Szalejący koronawirus tylko nieznacznie pokrzyżował plany organizatorom, a i tak wszystko poszło należycie.

Gdyby spojrzeć na konkurs od kuchni, to rzec można, że nominowani to nomen omen creme de la creme całej szkolnej braci. Nic dziwnego, że o czasach szkolnych mają wyłącznie dobre opinie.

Jury po krótkim namyśle wskazało laureata tegorocznej edycji konkursu. Nagroda powędrowała do skrzypka Michała Kaszowskiego.

Panią nauczycielkę skrzypiec szanownego laureata pytamy o walory tego młodego muzyka. Z pewnością można mu wróżyć karierę na światowych scenach muzycznych.

Co o sukcesie w konkursie myśli sam laureat?

Na zakończenie parę ciekawostek o laureacie – skrzypce Michała wykonano we Włoszech w 1909 r., mają piękny dźwięk, prawie jak Stradivarius. Na pytanie, w której orkiestrze chciałby grać odpowiada, że w wiedeńskiej, ale berlińska też może być. A więc powodzenia.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki