REKLAMA

Garaż to dość ważna kwestia, szczególnie jeżeli jest zawarty w bryle domu. Jaką bramę do garażu kupić? Czy skrzydłowa będzie dobrym rozwiązaniem i w jakich sytuacjach się sprawdzi?

Brama rozwierana

Brama skrzydłowa zazwyczaj jest wykonana w formie sztywnej ramy, która jest wypełniona drewnem. Jeżeli garaż jest scalony z domem, najrozsądniej będzie zdecydować się na bramę ocieplaną, dzięki temu będziemy mogli całkiem sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale oszczędności mogą być naprawdę dość spore. Bram skrzydłowa nawiązuje do budownictwa tradycyjnego, tak więc doskonale sprawdzi się w przypadku budynków w standardowym wydaniu. Bramy skrzydłowe nie są dziś tak popularne, jak kilka lat temu, jednak napędy do bram skrzydłowych można kupić bez większych problemów. Jeżeli zastanawiamy się nad takim rozwiązaniem warto mieć na uwadze to, że potrzeba będzie nam sporo przestrzeni przed garażem – co najmniej 1,5 metra. Jest to dosyć sporo, więc nie każdy będzie mógł zdecydować się na takie rozwiązanie.

Zalety bramy skrzydłowej

Do głównych zalet bramy skrzydłowej należy na pewno jej wygląd. Prezentuje się estetycznie i stylowo i pasuje do większości budynków. Napędy do bram można do niej dokupić, chociaż najczęściej jest otwierana po prostu ręcznie. To opcja niezwykle korzystna cenowo, tak więc, jeżeli mamy ograniczony budżet, brama skrzydłowa będzie dobrą propozycją. Automatyka do bram także nie jest droga, więc jest to rozwiązanie niskobudżetowe.

Brama skrzydłowa nie jest jednak tak praktyczna, jak na przykład brama segmentowa czy uchylna, tak więc trzeba dobrze się zastanowić i rozważyć wszystkie za i przeciw. Obecnie na rynku możliwości jest nieskończenie wiele, więc można wybierać spośród różnych rozwiązań, które będą w 100% dopasowane do naszych potrzeb, ale również możliwości finansowych.

Wybierajmy bramy garażowe od dobrych, renomowanych producentów, dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że konstrukcja będzie wytrzymała, solidna i nie odmówi nam posłuszeństwa, nawet po latach użytkowania. Oczywiście, aby móc zachować bramę garażową w dobrym stanie, warto o nią w odpowiedni sposób dbać. Należy pamiętać o jej konserwacji, odpowiednie pielęgnacji automatyki, to jest bardzo ważna kwestia.

Brama skrzydłowa to nie jest złe rozwiązanie, niemniej jednak w przypadku nowoczesnych, minimalistycznych budynków, lepiej sprawdzą się inne opcje na przykład brama uchylna lub segmentowa, w tym wypadku przed podjazdem potrzebujemy zdecydowanie mniej miejsca.

undefined

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki