Znakomita wiadomość dla klubów PKO Ekstraklasy. Nowe rozporządzenie Rady Ministrów (z soboty 2 maja) pozwala na organizowanie treningów w większych grupach. Na jednym boisku będzie mogło znaleźć się 14 osób: 13 zawodników i trener. Z wcześniejszych zaleceń wynikało, że w treningu będzie mogło wziąć udział jedynie 6 piłkarzy.

REKLAMA

– Na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna może przebywać, bez udziału publiczności, w tym samym czasie: od dnia 4 maja do dnia 9 maja 2020 r. nie więcej niż 14 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi; a od dnia 10 maja do dnia 24 maja 2020 r. nie więcej niż 25 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi. – czytamy w rozporządzeniu. Nowe zasady dotyczą tylko zespołów z PKO Ekstraklasy. Dla klubów z niższych lig obowiązują poprzednie: nie więcej niż sześć osób i trener.

Wiadomości z ligi niemieckiej. Robert Lewandowski nie ma koronawirusa. “Wszystkie testy w Bayernie Monachium dały wynik negatywny”

Robert Lewandowski nie ma koronawirusa. Jak podaje “Abendzeitung”, u żadnego z przebadanych piłkarzy i członków sztabu Bayernu test na SARS-CoV-2 nie dał wyniku pozytywnego.

– Po trzech przypadkach zakażenia koronawirusem w 1.FC Koeln, obawy o kolejne infekcje w Bundeslidze okazały się póki co bezzasadne. Jak dotąd w Bayernie Monachium wszystkie testy, przeprowadzone wśród zawodników i trenerów, dały wynik negatywny – czytamy w tabloidzie. Wcześniej dobre wiadomości o braku zakażonych podały między innymi Werder Brema, Bayer Leverkusen, Eintracht Frankfurt i Union Berlin. Borussia Dortmund nie wydała w tej sprawie komunikatu, ale nieoficjalne informacje także mówią o stu procentach negatywnych wyników testów. Masowe badania członków klubów to część protokołu medycznego, wprowadzonego przez niemiecką federację i władze ligi.

Bundesliga planowała wznowić rozgrywki jeszcze w maju, a troska o zdrowie uczestników meczów ma być najwyższym priorytetem.

– Na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna może przebywać, bez udziału publiczności, w tym samym czasie: od dnia 4 maja do dnia 9 maja 2020 r. nie więcej niż 14 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi; a od dnia 10 maja do dnia 24 maja 2020 r. nie więcej niż 25 osób korzystających z tych obiektów, z wyłączeniem ich obsługi. – czytamy w rozporządzeniu. Nowe zasady dotyczą tylko zespołów z PKO Ekstraklasy. Dla klubów z niższych lig obowiązują poprzednie: nie więcej niż sześć osób i trener.

- REKLAMA - Zewnętrzne linki