Szczakowianka Jaworzno – zapisane karty historii

fot. Szczakowianka archiwum

Jak już wszyscy wiedzą 7 maja, po spotkaniu Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, zakończono sezon piłkarski w niższych ligach. Oznacza to, że JSP Szczakowianka Jaworzno awansowała do IV ligi. Przy okazji tego awansu wspominamy ten sprzed osiemnastu lat, kiedy to drużyna z Jaworzna awansowała do I ligi piłki nożnej.

REKLAMA

Dokładnie 12 maja 2002 roku KS Garbarnia Szczakowianka Jaworzno po meczu z RKS Radomsko awansowała do I ligi (obecnie ekstraklasy). W drużynie prowadzonej przez trenerów Andrzeja Sermaka oraz Mirosława Stadlera grali: Tokarz, Wysowski, Stodoła, Wróbel, Rogala, Skrzypek, Chudy, Iwański, Dobrowolski, Szymoński, Berliński, Jowanowicz, Rasic, Chylaszek, Błasik, Piotrowski, Kapciński, Maciejowski, Górak, Zadylak, Sztandera, Galeja oraz Pęczek.

Robert Chudy w akcji

Awans do pierwszej ligi był niewątpliwie sukcesem dla jaworznickiej piłki nożnej. W sezonie 2002/2003 Szczakowianka rozegrała wiele ciekawych spotkań, w tym mecz na otwarcie sezonu z Wisłą Kraków, późniejszymi Mistrzami Polski, który zakończył się remisem 1:1. Biało – czerwoni wygrywali z takimi drużynami jak Polonia Warszawa (3:1), czy choćby Ruch Chorzów (6:2). Ostatecznie na koniec sezonu o „być albo nie być” Szczakowianka rozegrała baraże ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, po których objęła 13 pozycję w tabeli. Radość nie trwała długo, bowiem drużynę zdyskwalifikowano. Od tego czasu w Szczakowiance działo się różnie. Na swoim koncie miała wzloty i upadki.

Obecnie po doskonałej rundzie jesiennej Szczakowianka Jaworzno pozostała liderem z dorobkiem 46 punktów. Decyzja z 7 maja 2020 roku o awansie do IV ligi, sprawiła, że niektóre serca znowu zabiły jakby mocniej.

jargal

Szczakowianka Jaworzno w I lidze
- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ