Sukces grupy teatralnej Teatru Sztuk

Teatr Sztuk w czasach zarazy nie leniuchuje. Zajęcia prowadzone są zdalnie, a jedna z tamtejszych grup teatralnych zbiera laury w teatralnym konkursie za spektakl „Despekt”.

REKLAMA

Nie jest to taka zwyczajna grupa. Tworzą ją troszeczkę już starsi trzej aktorzy dziecięcej grupy teatralnej „Groszki” prowadzonej przez Barbarę Wójcik Wiktorowicz. Udział grupy w konkursie jest splotem szczęśliwych zdarzeń.

Powiedzenie nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło w tej sytuacji nabiera nowego wyrazu. Wprawdzie premiera spektaklu miała być nagrana ale wirus pokrzyżował artystom szyki. Premiera się więc nie odbyła, a konkurs czekać nie mógł. Postanowiono nagrać spektakl zdalnie, co nadało mu zupełnie inny wymiar, taki na miarę pandemicznych czasów.

Skoro tekst jest też autorstwa nastoletnich aktorów to znaczy, że jest o tym wszystkim, z czym borykają się nastolatki na co dzień, same ważne sprawy. W czasach pandemii poczekać nie mogą, wszak życie toczy się dalej.

Mamy nadzieję, że spektakl dotrze do finału. Te najlepsze będą prezentowane w sieci i będzie można na nie głosować. Artyści mają nadzieję, że „nie jeden młody człowiek, nie jeden rodzic, czy nauczyciel wzruszy się odrobinę i zatrzyma w refleksji”. No cóż – nawet szalejący wirus z myślenia nie zwalnia

- REKLAMA - Zewnętrzne linki