Seniorzy tańczą zumbę i ćwiczą przez internet

Senior potrafi. Członkowie klubu To i Owo przy Spółdzielni Mieszkaniowej Górnik nie próżnują. Dla dobrego zdrowia nie zapominają o ruchu i wraz z instruktorami klubu „To i Owo” ćwiczą wspólnie przez internet.

REKLAMA

Przez 4 lata poprzez prowadzone w klubie warsztaty komputerowe seniorzy nie mają problemu z połączeniami video. Udało się przygotowywać klubowiczów do posługiwania się internetem i komunikatorami społecznymi. Teraz w czasie kwarantanny te umiejętności się bardzo przydają.

Jest na ten czas przygotowany harmonogram ćwiczeń – wiec klubowicze wiedzą kiedy na stronie facebooka prowadzone są zajęcia z Instruktorami i sądząc po frekwencji, która bardzo cieszy, chętnie biorą w nich czynny udział.

EDYTA LESIAK KIEROWNIK KLUBU TO i OWO

– W tym trudnym czasie klub był zamknięty dla uczestników zajęć, ale nie chcąc pozbawiać ich aktywnego udziału w życiu klubu pomyśleliśmy ze dobrą formą będzie przeniesienie tych zajęć do internetu i tak od 14 kwietnia praktykujemy zajęcia za pośrednictwem internetu czyli on-line wraz z wykorzystaniem filmików instruktażowych z poszczególnych dziedzin życia klubu. – mówiła Edyta Lesiak kierownik klubu.

W organizacji tych zajęć pomaga Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych skąd pozyskiwane są unijne środki.

Dla ułatwienia komunikacji z naszymi klubowiczami uruchomiono „ KLUBOWY TELEFON WSPARCIA” oraz grupę na komunikatorze Messenger pod nazwą „Serduszka z Klubu To i Owo”.

Jedyne zajęcia które odbywają się „ tradycyjnie” to spacer z kijami nordic walking.

Klub To i Owo przygotowuje się do jubileuszu

Przez pandemię obchody jubileuszu klubu jakie przypadają na koniec maja będą organizowane za pośrednictwem internetu. Będzie to transmisja na żywo z siedziby klubu na portalach społecznościowych oraz na stronie jaw.pl .

W planach jest wspólne oglądanie przygotowanego specjalnego filmiku dokumentującego 5 lat działalności klubu oraz rozstrzygniecie konkursu pod hasłem : klubowe inspiracje do którego uczestnicy przygotowują się w swoich domach tworząc różnego rodzaju rękodzieła w formie obrazów, z których stworzona będzie na tę okoliczność wystawa.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki