REKLAMA

Odkąd europejskie rynki pracy stoją dla Polaków otworem, nabraliśmy przekonania, że zalezienie zatrudnienia za granicą jest lekkie, łatwe i przyjemne. Rzeczywiście, jeśli zależy nam na jakiejkolwiek pracy zarobkowej, zwykle niezwiązanej z naszym wykształceniem, znajdziemy ją bez problemu. Ale Polacy coraz częściej decydują się na inną, nieprzypadkową ścieżkę kariery zawodowej. Chcą za granicą robić to samo co w kraju, tylko za większą stawkę. Nie po to przecież wkładali tyle czasu i energii w zdobycie konkretnej wiedzy i umiejętności, żeby wyjeżdżając musieli rezygnować z dotychczasowego życia.

Sprecyzowana wizja zagranicznej kariery zawodowej

Osoby, które doskonale wiedzą czego chcą, mają bardzo sprecyzowaną wizję swojej zagranicznej kariery zawodowej i konkretne wymagania finansowe, nie szukają pracy w ciemno. Wybierają raczej kontakt z renomowaną Agencją Pośrednictwa Pracy za Granicą. Agencja taka gwarantuje jasne zasady współpracy i pełną transparentność wszystkich procesów związanych z zatrudnieniem. Polscy pracownicy korzystający z jej usług mogą liczyć na najlepsze oferty pracy za granicą, optymalnie dopasowane do ich umiejętności oraz indywidualnych potrzeb, pochodzące wyłącznie od sprawdzonych, uczciwych pracodawców.

Praca w Norwegii bez języka? Tak, to możliwe

Jedną z barier, którą muszą pokonać wszyscy Polacy wyjeżdżający do pracy za granicą, jest bariera językowa. Praca w Norwegii wiąże się z koniecznością porozumiewania się w języku norweskim i/lub angielskim. Czy oznacza to, że polscy pracownicy bez znajomości wspomnianych języków nie mają szans na znalezienie satysfakcjonującej pracy w swoim zawodzie? Nie! Profesjonalne Biuro Pośrednictwa Pracy prowadzi swojego klienta od samego początku rekrutacji do momentu zatrudnienia, a nawet przez cały okres pracy. Rzetelnie informuje o wymogach potencjalnego stanowiska, pomaga w zgromadzeniu i wypełnieniu niezbędnych dokumentów. Mało tego, polski pracownik w Norwegii pozostaje w stałym kontakcie ze swoim polskojęzycznym koordynatorem, którego zadaniem jest organizowanie zakwaterowania, codziennego transportu do miejsca pracy, dostarczanie odzieży roboczej i pomoc w komunikowaniu się z Norwegami.

Spośród wielu dobrych ofert wybrać tę jedną, najlepszą

Nietrudno znaleźć w sieci oferty pracy w Norwegii. Kiedy jednak szukasz takiej, która w stu procentach odpowiadałaby twoim kwalifikacjom oraz spełniała warunki lokalizacyjne i finansowe, okazuje się, że liczba ofert gwałtownie maleje albo nawet spada do zera. Podczas gdy ty nie masz innego wyjścia, niż odczekać i za jakiś czas zabrać się za ponowne przeczesywanie sieci w poszukiwaniu ofert dopasowanych do twoich potrzeb, koordynator z Agencji Pośrednictwa Pracy działa w sposób celowany. Mając dostęp do szerokiej i stale aktualizowanej bazy ofert, wyszukuje tylko te, które odpowiadają warunkom stawianym przez polskiego pracownika (tak, przez ciebie!) a następnie przedstawia mu je podczas spotkania. Teraz masz już tylko jedno zadanie. Spośród wielu dobrych ofert wybrać tę jedną, najlepszą.

Jeśli dodatkowo pracownicy Agencji, której zaufałeś, znają doskonale realia norweskiego rynku pracy oraz tamtejsze prawo możesz mieć pewność, że przyporządkowany ci koordynator nieodpłatnie pomoże ci przejść całą procedurę związaną z zalegalizowaniem pobytu i pracy, jak również w zdobyciu wszelkich potrzebnych zezwoleń i szkoleń wymaganych do pracy na danym stanowisku.

Koordynator zawsze do dyspozycji

Z wyjazdem do pracy za granicą zawsze wiąże się wielkie nadzieje. Warto jednak pamiętać, że zmiana miejsca zamieszkania i kontynuowanie lub rozpoczęcie kariery zawodowej w kraju o całkiem innej kulturze pracy i warunkach życia codziennego, to także ogromne wyzwanie emocjonalne i logistyczne. Jeśli nie jesteś pozostawiony sam sobie i masz świadomość, że przez cały dzień masz możliwość skontaktować się z dyspozycyjnym koordynatorem, który odpowie telefonicznie na wszelkie twoje pytania dotyczące pobytu oraz pracy, rozpoczęcie nowego życia za granicą jest po prostu łatwiejsze.

Za pomoc w napisaniu artykułu dziękujemy agencji pośrednictwa pracy Jobbassistanse. Chcesz rozpocząć pracę w Norwegii? Sprawdź aktualne oferty pracy na stronie https://jobbassistanse.com/praca-w-norwegii/.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki