Umowa na pierwszy odcinek drogi S1 Mysłowice – Bielsko-Biała podpisana.

REKLAMA

Budowa drogi ekspresowej S1 pomiędzy Mysłowicami a Bielsko-Białą staje się faktem. 14 maja GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą na pierwszy odcinek trasy – od węzła Oświęcim (z węzłem) do Dankowic.

Budowa drogi ekspresowej S1 pomiędzy Mysłowicami a Bielsko-Białą staje się faktem. 14 maja GDDKiA podpisała umowę z wykonawcą na pierwszy odcinek trasy – od węzła Oświęcim (z węzłem) do Dankowic.

Koszt budowy tego odcinka to ponad 989 mln zł, wykonawcą projektu i robót budowlanych jest konsorcjum firm PORR oraz Mota-Engil Central Europe. Budowa potrwa 33 miesiące.

Fot. GDDKiA

Droga będzie miała dwie jezdnie dwupasmowe z rezerwą pod trzeci pas (w pasie dzielącym), trzy węzły drogowe (Oświęcim, Wola, Brzeszcze), wykonawca wybuduje także inne drogi towarzyszące drodze ekspresowej oraz drogi obsługujące tereny przyległe.

Trzy odcinki S1

– Ta umowa, to pierwsza z trzech, które planujemy podpisać w najbliższym czasie. W pozostałych dwóch przetargach badanie i ocena dokumentów złożonych przez wykonawców znajduje się już w końcowej fazie. Przewidujemy, że do wyboru najkorzystniejszej oferty może dojść na przełomie maja i czerwca br. – informuj GDDKiA. W ramach budowy drogi S1 Mysłowice – Bielsko-Biała zostanie wykonany jeszcze jeden odcinek drogi krajowej o długości nieco ponad 9 km, który będzie stanowił obwodnicę Oświęcimia.

Odcinek I: węzeł Kosztowy II (z węzłem) – węzeł Oświęcim (bez węzła), w zakres którego wchodzą:

– droga ekspresowa o długości 12,865 km,
– obwodnica Bierunia o długości 2,1 km,
– trzy węzły drogowe: Kosztowy II, Lędziny, Bieruń,
– jedna para Miejsc Obsługi Podróżnych o funkcji wypoczynkowo-usługowej: Lędziny Wschód (klasa II) oraz Lędziny Zachód
(klasa III).

Odcinek II: węzeł Oświęcim (z węzłem) – Dankowice, w zakres którego wchodzą:
– droga ekspresowa o długości 15,165 km,
– trzy węzły drogowe: Oświęcim, Wola, Brzeszcze.

Odcinek III: Dankowice – węzeł Suchy Potok (z węzłem), w zakres którego wchodzą:
– droga ekspresowa o długości 12,02 km,
– dwa węzły drogowe: Stara Wieś, Suchy Potok,
– jedna para Miejsc Obsługi Podróżnych o funkcji wypoczynkowo-usługowej: Dankowice Zachód (klasa II) oraz Dankowice Wschód (klasa III),
– jeden obwód utrzymania drogi.

Źródło: http://www.mysnet.pl

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki