Straż Miejska w Jaworznie wraz z pracownikami Wodociągów Jaworzno sprawdzili legalność pozbywania się ścieków na jaworznickich posesjach. W dwóch z przypadkach stwierdzono nieprawidłowości, a właścicielom posesji strażnicy miejscy wystawili mandaty karne.

REKLAMA

W pierwszym przypadku ścieki były nielegalnie odprowadzane do lasu – w zbiorniku, który powinien nie mieć odpływu, znajdowała się rura. Strażnicy miejscy wraz z pracownikami Wodociągów Jaworzno ustalili, że nieczystości wylewane są do lasu nie będącego na terenie posesji.

Właściciel terenu został ukarany mandatem, ma też dostarczyć potwierdzenie odbioru nieczystości ze zbiornika oraz usunąć rurę, która do lasu wylewane były ścieki.

W drugim przypadku ścieków pozbywano się do przydrożnego rowu melioracyjnego. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu pracownicy Wodociągów Jaworzno ustalili, z której posesji pochodzą nieczystości – właściciel został ukarany mandatem karnym, musi też oczyścić rów melioracyjny z pozostałych w nim odpadów.

Za nielegalne odprowadzanie ścieków grozi mandat karny w wysokości 500 zł. W przypadku, gdy taka kara nie poskutkuje i sprawa trafi do sądu, ten może nałożyć grzywnę nawet do 10 000 zł lub karę ograniczenia wolności.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku w Jeleniu posypały się mandaty za nielegalne pozbywanie się nieczystości:

W Jeleniu posypały się mandaty za opał i kanalizację

foto: Straż Miejska w Jaworznie

- REKLAMA - Zewnętrzne linki

1 KOMENTARZ

  1. Dawno, dawno temu, bo w ubiegłym wieku odprowadzanie ścieków do rowów przydrożnych było dość powszechną praktyką w Byczynie. Osobiście stwierdziłem to w rejonie ulicy Kaczeńców, o czym pisałem w naszej gazecie. Nikt nie zaprzeczał. Nad tą ulicą unosił się aromat otwartego szamba z delikatną nutą gnojowicy.