Napisz list! – Tulov – Ogólnopolska akcja Korony Jaworzno

REKLAMA

Korona Jaworzno, jak nietrudno się domyślić, powstała w reakcji na smutne czasy zarazy. Począwszy od połowy marca, gdy grupa się zawiązała, dołączyło do niej 90 osób. Grupa rozpoczęła właśnie pierwszą akcję ogólnopolską.

Napisz list! – Tulov to projekt Korona Jaworzno, który od momentu jego rozpoczęcia wzbudza ogromne zainteresowanie. Wolontariusze piszą listy do pracowników personelu medycznego i pacjentów na terenie całego kraju. Obecnie akcja rozszerza się na inne miasta i ma charakter ogólnopolski.

W projekcie bierze udział wiele kluczowych placówek medycznych min. Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Pisanie listów stanowi element terapii zarówno dla osób piszących jak i tych, którzy listy otrzymują. Pisanie listów skutecznie pomaga w walce z chorobą. Organizatorzy dbają o każdy szczegół. Listy skrapiane są wodą kwiatową, do nich dołączone zostają maseczki po wcześniejszej sterylizacji. Całość pakowana do kopert, obwiązana wstążką. Wybrane placówki medyczne otrzymują zbiór słów pełnych empatii, do których dołączane są również kwiaty. Każdy może dołączyć do projektu i zostać wolontariuszem. W projekcie biorą udział zarówno osoby dorosłe jak i dzieci.

 Osoby zainteresowane proszone są o kontakt mailowy: jaworznokorona@gmail.com

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki