MZNK posprzątał śmieci które miały trafić do mobilnego punktu

Wszyscy uczymy się żyć w zupełnie nowych, innych czasach. Czas epidemii koryguje nasze plany i zamierzenia. Tak samo dzieje się z organizacją miejskich spraw, nawet tych wydawać by się mogło prozaicznych.

REKLAMA

Na skutek zmian w harmonogramie odbierania śmieci przez mobilny punkt w dzielnicach Ciężkowice, Byczyna i Jeleń, odpady z wyznaczonych miejsc nie były odbierane.

Informacja o zmianach nie dotarła do wszystkich zainteresowanych mieszkańców tych dzielnic, którzy zgodnie z otrzymaną wcześniej rozpiska przywieźli w sobotę odpady w wyznaczone miejsce.

Odpady powinno się przekazywać do specjalnego samochodu, jednak gdy on nie przyjeżdżał, ludzie pozostawiali śmieci na parkingu. Z dnia na dzień góra śmieci rosła, aż do poniedziałku.

Po naszej interwencji w niedzielę wieczorem MZNK informował, że śmieci zostały tam składowane bezprawnie, a informacja o odwołaniu zbiórki powinna dotrzeć do mieszkańców. Niestety taka była teoria, praktyka pokazała coś innego.

Po kontroli poniedziałkowej kontroli miejsc składowania odpadów przez straż miejską podjęto decyzję, że jednak śmieci trzeba zabrać. W godzinach południowych sterty odpadów zostały usunięte.

Dziękujemy MZNK za szybką reakcję na naszą interwencję.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki