Miejskie przedszkola i żłobek wznawiają działalność. Jak informuje Urząd Miejski w Jaworznie, już od 18 maja (poniedziałek) miejskie przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i publiczny żłobek zostaną ponownie otwarte dla dzieci.

REKLAMA

Aby w miejskich placówkach zachować bezpieczeństwo, każda placówka została wyposażona w środki dezynfekujące i środki ochrony osobistej. Urząd nadmienia również, że posiada odpowiednią ilość ww. środków oraz fundusze na dalszy ich zakup z atestowanych źródeł, więc taka pomoc nie będzie przyjmowana od osób prywatnych i organizacji.

Każda z placówek ma również przygotowaną odpowiednią procedurę bezpieczeństwa dostosowaną indywidualnie do jej charakterystyki:

Powołany przez Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie zespół dyrektorów wypracował propozycje “Wewnętrznej procedury bezpieczeństwa na terenie przedszkola w czasie trwania koronawirusa COVID-19”, która została uzupełniona o wskazówki Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie. Po uzupełnieniu, procedurę wewnętrzną przekazano Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie celem zaopiniowania. Na obecną chwilę każde przedszkole i oddział przedszkolny funkcjonujący w szkole podstawowej posiada w/w procedurę, którą każdy dyrektor dostosował do specyfiki i uwarunkowań swojej placówki – powiedziała Irena Wojtanowicz-Stadler, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Jaworznie.

Ponadto, dyrektorzy przedszkoli i żłobka będą codziennie raportować ilość dzieci, które przebywają w placówkach oraz stan zdrowia zarówno pociech, jak i ich opiekunów.

Urząd Miejski w Jaworznie poinformował, że na obecną chwilę rodzice zadeklarowali chęć powrotu 680 z ponad 2800 swoich pociech do miejskich przedszkoli i żłobka, natomiast w czerwcu ma to być już ponad 1000 dzieci.

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki