Pogoda zachęca do spacerów. W wielu miejscach gromadzą się ludzie. My zachęcamy do spacerów w samotności. To pozwoli spojrzeć innym okiem na świat, otaczającą nas przyrodę. Maszerując jaworznickimi lasami, można spotkać choćby kosa.

REKLAMA

W dobie koronawirusa krótka wycieczka do pobliskiego lasu wcale nie musi być niebezpieczna. Należy zachować należyte środki zapobiegawcze. Zachęcamy państwa do obserwacji, a nie gromadzenia się w różnych miejscach. Spacerując samotnie między blokowiskami, po ścieżkach leśnych, czy parkach miejskich można spotkać interesujące ptaki.

śpiew kosa
śpiew kosa potrafi roznosić się na znaczną odległość

Kos to ptak z rodziny drozdowatych. Uznawany jest za niezbyt ogarniętego ptaka. Na pewno jest jednym z najlepszych śpiewaków leśnych. Sam komponuje niezapomniane melodie, podczas gdy inne ptaki potrafią kopiować odgłosy. Jest mało płochliwy, często żeruje wśród zieleni miejskiej. Kosa charakteryzuje czarne upierzenie, żółty dziób i tego samego koloru otoczka wokół oczu. Samiczkę charakteryzują brązowe pióra, jej dziób jest również koloru żółtego.

samica kosa
samiczka kosa
kos
kos
kos
kos podczas toalety
kos
kos

jargal

Zobacz również:

Mali mieszkańcy jaworznickich lasów – rudzik

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki