Krótki spacer w samotności po terenach zielonych może przynieść wiele korzyści, zarówno zdrowotnych, jak i emocjonalnych. W Jaworznie można spotkać interesujące zwierzęta, ptaki. Tym razem prezentujemy drozda śpiewaka.

REKLAMA

Pamiętajmy, że cały czas objęci jesteśmy wszyscy kwarantanną z powodu zagrożenia epidemicznego. Nie należy bez potrzeby wychodzić z domu. Co zrobić, gdy na dworze słonko przygrzewa, a na niebie nie ma ani jednej chmurki? Odpoczynek na własnym balkonie nie zawsze da nam tyle radości, co wyjście do lasu i podziwianie przyrody.

śpiew drozda śpiewaka

W lesie w Jaworznie napotkaliśmy drozda śpiewaka. Drozda charakteryzuje brązowawe upierzenie, jego jaśniejsze, kremowe podbrzusze pokryte jest ciemnymi plamami. Ulubionym zajęciem drozda jest … grzebanie w poszukiwaniu pożywienia, jest wszystkożerny. Ten średniej wielkości ptak jest częściowo wędrowny, a na zimę migruje do południowej Europy, czy Afryki Północnej. Drozd śpiewak oczywiście śpiewa. Jego śpiew często niesie się w godzinach popołudniowych. Jego melodie są niepowtarzalne, ale są ptaki bardziej melodyczne. Choć drozd śpiewak nie jest najlepszym śpiewakiem, to na pewno świetnie potrafi wtopić się w otoczenie.

jargal

drozd śpiewakdrozd śpiewakdrozd śpiewak

- REKLAMA - Zewnętrzne linki