Finalistka tegorocznej edycji plebiscytu Najpopularniejszy Sportowiec Roku 2019. Trenuje ju jitsu. Lubi wspinać się po drzewach. Oliwia jest uczennicą klasy sportowej w szkole podstawowej nr 15.

REKLAMA

– Od najmłodszych lat byłam żywą osobą – mówi – lubię biegać, skakać na trampolinach, jeździć rowerem,wspinać się po drzewach. Szukajać dla siebie jakiegoś zajęcia próbowałam swoich sił w tańcu, akrobatyce lecz to nie było to. Przypadkiem trafiłam na pokaz jujitsu i spodobało mi się, postanowiłam się zapisać na zajęcia. Trenuję jujitsu w klubie sportowym Sparta Jaworzno od niecałych 3 lata. Na początku sport ten traktowałam jako pewną formę ćwiczeń, taki dodatkowy W-F, lecz z czasem stał się moją pasją. Trener Tomek Martyka namówił mnie abym wzięła udział w zawodach i tak zaczęła się moja przygoda i pierwsze zwycięstwa w ogólnopolskiej lidze jujitsu, później dwa lata z rzędu zdobyte złote medale na Mistrzostwach Ślaska i dwa złote medale Pucharu Polski w Krakowie. Na początku tego roku udało mi się wyjechać na Mistrzostwa Polski NO-GI do Poznania skąd przywiozłam brązowy medal (No-GI to jedna z form brazylijskiego jiu-jitsu, w No-GI należy skupić się na chwytach dotyczących ciała, nie ma możliwości łapania za strój – przyp. red.). W treningach oraz zawodach wspierają mnie moi rodzice, którzy zawsze ze mną jeżdżą i kibicują mi podczas moich walk. Nie byłoby tego wszystkiego gdyby nie trenerzy klubu (Tomek Martyka,Paweł Miąsko) którzy wkładają w to dużo serca i poświęcają swój czas aby szkolić młodzież.

Oliwia jest właścicielką sznaucerka, który wabi się Luna. – Bardzo lubię się z nim bawić i chodzić na spacery – mówi – to bardzo mądry i wierny piesek. W przyszłości chciałabym skończyć dobrą szkołę, zdobyć zawód, który będzie mnie cieszył, mam nadzieję, że sport będzie mi przy tym nadal towarzyszył.

 

- REKLAMA -
Zewnętrzne linki