REKLAMA

Kominek zapachowy jest pięknym gadżetem ozdabiającym wnętrze, ale również narzędziem pomocnym w aromaterapii. Wybór kominka zależy od tego, do czego będziemy go używać. Musimy również zdecydować, jaki rodzaj kominka wybierzemy. Czy będzie to kominek olejowy, czy przeznaczony do wosku.

  1. Do czego będziesz używać kominek?
  2. Kominek ceramiczny – na olejek, czy wosk?

Do czego będziesz używać kominek?

Zanim zdecydujesz się na zakup kominka pomyśl, czemu będzie służył. Czy ma to być aromaterapia za pomocą olejków eterycznych, czy może wosków? Zwróć uwagę również na to, gdzie zamierzasz używać taki kominek. Czy będzie to w domu, w SPA, salonie kosmetycznym, czy w miejscu ogólnodostępnym. Jest ważne ze względu na to, iż większość kominków potrzebuje podgrzewacza. Znanego wszystkim jako tealight. Taką świeczkę umieszcza się zazwyczaj pod misą kominka (górna część). Jednak są różne modele. Jeśli obawiasz się, że świeczka nie jest dobrym pomysłem, możesz wybrać kominek elektryczny. W SPA sprawdzi się kominek ceramiczny tradycyjny. Pięknie wygląda i tworzy niesamowity klimat. Do SPA polecamy neutralne barwy; odcienie beżu, bieli, a także kolory natury. Przy wyborze komina zwróć też uwagę na aspekt wizualny. Dobrze by było, aby pasował do wnętrza i był jednocześnie ozdobnym gadżetem. Szczególnie jeśli zależy Ci na relaksie, zdecydowanie kominek nie powinien rozpraszać uwagi swoją kolorystyką, czy wzornictwem.

Kominek ceramiczny – na olejek, czy wosk?

Podstawowa różnica polega w wysokości kominka. Kominki przeznaczone do aromaterapii olejkami eterycznymi z reguły są niższe o około 10 cm niż te przeznaczone do wosków. Również góra tzw. półka lub miseczka ma znaczenie. Płytkie zazwyczaj przeznaczone są na olejki eteryczne, te głębsze na wosk. Z czego to wynika? Głównie z tego, że wosk podczas topienia mógłby wylać się z płytkiej miski. Jeśli myślisz nad zakupem takiego kominka to niezwykłe wzory, modele i kolory kominków zapachowych znajdziesz na stronie https://zdrowietolubie.pl/pol_m_Kominki-zapachowe-154.html
Kominek ceramiczny na olejek eteryczny, będzie świetnym rozwiązaniem do salonów SPA i gabinetów z masażem. Szczególnie jeśli w ofercie znajduje się aromaterapia. Kominek na wosk sprawdzi się  w biurze, czy domowym zaciszu. Szczególnie jeśli chcesz stworzyć niepowtarzalny nastrój. Do domowego użytku polecamy również kominki ażurowe lub witrażowe. Będą niezwykłym elementem dekoracyjnym, szczególnie jeśli planujesz romantyczny wieczór we dwoje. Taki kominek stworzy niepowtarzalną atmosferę i pomoże się zrelaksować.

undefined

- REKLAMA - Zewnętrzne linki