Ciekawe materiały pojawiały się na komisji rewizyjnej, która zajmowała się gazetą PULS Jaworzna, wydawaną przez MCKiS w Jaworznie.

REKLAMA

Analizując to co zostało napisane przez dyrektora Sebastiana Kusia, dyrektora MCKiS natrafiliśmy na ciekawe spostrzeżenia. Okazuje się że z możliwości reklamowych w tej gazecie korzystali tylko przedstawiciele ugrupowań PiS i JMM. Co ciekawe ogłoszenia tych polityków stanowiły prawie jedną trzecią ogłoszeń publikowanych w tej gazecie. Znakomita większość pozostałych to ogłoszenia miejskich spółek.

Sebastian Kuś w odpowiedzi na interpelacje mocno protestował przed stwierdzeniami związanymi z upolitycznieniem gazety.

Źródło: http://bip.jaworzno.pl/a,37073,protokol-nr-17-z-17-lutego-2020-roku.html

Przeanalizowaliśmy więc jak to z ogłoszeniami polityków było. Ciekawa sytuacja dotyczy dwojga posłów z Jaworzna Dariusza Starzyckiego i Pawła Bańkowskiego.

W gazecie PULS Jaworzna opublikowano wkładkę na temat osiągnięć posła Starzyckiego. Za tą publikację poseł zapłacił niemałe pieniądze. Bo 5000 zł netto.

Zachęcony taką możliwością reklamową Paweł Bańkowski zapragnął takiej samej wkładki.

Na co otrzymał wymijającą odwiedź od MCKiS, z dodatkowymi pytaniami o sprawy techniczne.

 

Kolejna odpowiedź Bańkowskiego była krótka. Chciał taką samą wkładkę jak poseł Starzycki.

Niestety to było za mało. MCKiS zrezygnował z takiego klienta na 5000 zł netto.

 

Koszty i szczegóły poznali radni komisji rewizyjnej, które dopiero dziś zostały opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej w Jaworznie.

 

 

 

Paweł Bańskowski nie chciał komentować tej sytuacji ale przypomina jeszcze jedną sytuację w której występował z prośbą o wynajęcie sali na spotkanie wyborcze.

 

A jak się okazało na konwencje wyborczą JMM, i kandydata Pawła Silberta wynajęto Teatr Sztuk za kwotę 100 zł za jeden dzień.

Pozostawiamy sprawę bez komentarza.

Sebastian K, dyrektor MCKiS zatrzymany. Postawiono mu 19 zarzutów

 

- REKLAMA - Zewnętrzne linki