REKLAMA

Planujesz otworzyć sklep? A może masz już ten moment za sobą, a teraz przyszedł czas, aby go odpowiednio wyposażyć? Z pewnością jedną z pierwszych czynności powinien być dobór mebli sklepowych. Nie można bagatelizować tego etapu, ponieważ jak zaraz się dowiesz, meble, które będą znajdować się w Twoim sklepie z jednej strony, będą miały ogromne znaczenie zarówno jeśli chodzi o klientów, jak i pracowników. To wszystko wpływa na funkcjonowanie biznesu, a zarazem jego efektywność. Dlaczego ważne jest to, aby meble dobrze prezentowały towar? Jak wykończenie sklepu wpływa na efektywność Twoich pracowników?

Dlaczego warto wybrać meble projektowane indywidualnie?

Wiele osób zastanawia się, czy produkcją mebli sklepowych na zamówienie to dobre rozwiązanie. Przecież w salonach meblowych znajdziemy wiele już gotowych projektów, które prawdopodobnie równie dobrze spełnią swoją rolę. Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka możliwości, których nie zagwarantują nam zwykłe meble.

Produkcja mebli sklepowych na wymiar pozwala perfekcyjnie dopasować zarówno rozmiar, estetykę, a także praktyczność. W pierwszym przypadku wiele zależy od pomieszczenia i możliwości, które stwarza sklep. Pamiętajmy, że tutaj liczy się ekspozycja, ale również funkcjonalność takiego wnętrza. Klienci będą tutaj podejmować wybory, a wszystkie te elementy prawdopodobnie podświadomie wpłyną na ich decyzje zakupowe. Natomiast, jeśli chodzi o wygląd mebli sklepowych, to wiele marek stara się zachować spójność w kwestii identyfikacji wizualnej. Przygotowanie mebli na zamówienie dla swojego sklepu pozwala perfekcyjnie dopasować ich wygląd, kolor, czy kształt.

Produkcja mebli sklepowych na zamówienie

Nie można zapominać również o wygodzie pracowników sklepu. To oni będą spędzać tutaj najwięcej czasu. Im lepsze będą mieli ku temu warunki, tym lepiej będą wykonywać swoją pracę. Wydajność sprzętu to bardzo ważny element, który z pewnością pośrednio wpływa na sukces każdego biznesu.

Korzystając z produkcji mebli na zamówienie, możemy niejako dostosować meble pod konkretne funkcjonalności, które powinien spełniać nasz lokal. Wtedy zarówno klienci będą mogli swobodnie korzystać z powierzchni, jak i pracownicy wykonywać swoje zadania jak należy. To także dobre rozwiązanie dla dość “oryginalnych” sklepów, które sprzedają nietypowy asortyment. W przypadku takich biznesów znalezienie odpowiednich mebli może być niemożliwe, ponieważ najzwyczajniej w świecie takowe jeszcze nie powstały. Można dzięki temu stworzyć zabudowę według własnego wyobrażenia z pomocą doświadczonych projektantów wnętrz sklepowych.

Jakie meble sklepowe wybrać?

To oczywiście w głównej mierze będzie zależało od typu biznesu, który prowadzimy. Bez wątpienia jednym z bardziej uniwersalnych typów mebli sklepowych będą różnego rodzaju gabloty prezentujące towar. Szafy, lada, boksy z asortymentem, czy przeszklone półki i chłodziarki, jeśli mowa o sklepach z artykułami spożywczymi. Z drugiej strony dla gastronomii ważne będą także różnego rodzaju podgrzewacze, aby utrzymać zawsze świeży i ciepły towar.

Z kolei, jeśli mowa o sklepie odzieżowym istotne stają się wieszaki. Profesjonalne firmy oferujące produkcję mebli na zamówienie, są w stanie dostosować wyposażenie sklepu całościowo, a wielkie marki i “sieciówki” bardzo często korzystają właśnie z takich usług, w zamian otrzymując funkcjonalnie urządzone wnętrze każdego sklepu, które w dodatku jest jeszcze spójne pod względem estetycznym.

Mamy nadzieję, że ten krótki poradnik pomoże w doborze odpowiednich mebli sklepowych oraz całego asortymentu, który sprawi, że lokal nie tylko sprawdzi się w oczach klientów, ale także będzie wygodnym i komfortowym miejscem pracy.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki