REKLAMA

Czy wyobrażacie sobie wesele, komunie lub chrzciny bez deseru lodowego? Z pewnością wiele osób sięgnęło teraz pamięcią do wszystkich uroczystości, w których mieli okazję uczestniczyć i potwierdziło w myślach – faktycznie były tam lody. Deser lodowy jest również obowiązkową pozycją w menu każdej szanującej się restauracji. To właśnie dlatego wszyscy właściciele sal weselnych, czy kuchni hotelowych i restauracyjnych muszą zadbać o dobrą hurtownię lodów, która będzie na bieżąco dostarczać zamówienia. Jak to zrobić i jak dobrać odpowiedniego dostawcę – właśnie na te pytania odpowiadamy poniżej.

Zakup lodów – hurtowe zamówienia

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że lody dostępne są właściwie w każdym sklepie czy markecie spożywczym. Jeżeli jednak mamy do czynienia z gastronomią w restauracjach, hotelach, na salach weselnych itp. z pewnością nie warto robić zakupów w normalnym sklepie. Hurtownia lodów to dużo lepsze rozwiązanie, które po pierwsze kierowane jest dla współprac biznesowych, a po drugie zazwyczaj zapewnia hurtowe ceny produktów. To właśnie dlatego, zamawiając lody na konkretne wydarzenie, czy nawet zaopatrując kuchnię na dłuższy czas, warto postawić na hurtownie lodów, która w profesjonalny sposób dostarczy dowolną ilość zamówionego towaru.

Dobry dostawca lodów – czyli jaki?

Skoro doszliśmy już do tego, że lody dla gastronomii lepiej zamawiać w ilościach hurtowych od profesjonalnych firm zajmujących się tego typu sprzedażą, teraz trzeba zastanowić się, jak wybrać najlepszego dostawcę? Dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z hurtowni lodów, która jest znana na rynku, cieszy się uznaniem, a co za tym idzie, ma doświadczenie zbudowane na bazie współpracy z dużą liczbą klientów. W Polsce mamy kilka naprawdę dobrych marek a ich lody można znaleźć zarówno w lodówkach sklepowych, jak i w zasobach gastronomicznych restauracji itp. Jeżeli dołożymy do tego niepowtarzalny smak lodów produkowanych od pokoleń, z pewnością uda nam sprostać wymaganiom wszystkich gości. Warto również zwrócić uwagę na to, czy hurtownia lodów ma przygotowaną infrastrukturę do współpracy b2b i dostarczania dużych zamówień dla gastronomii. Tutaj liczy się nie tylko sam produkt, ale również to, w jaki sposób będzie dostarczany. W przypadku lodów to szczególnie ważne, gdyż jak doskonale wiemy, potrzebują one odpowiedniej temperatury przechowywania!

 

Podsumowując, dobra hurtownia lodów to klucz do sukcesu, gdyż to właśnie dobór odpowiednich dostawców bardzo często stanowi o sile marki. Jeśli chodzi o lody, to jest to bez wątpienia podstawowy element w menu restauracyjnym, czy kluczowy deser każdego wydarzenia typu wesele, chrzciny, komunie, komersy, studniówki itd.  Z pewnością, jeśli uda się zadbać o dobrego dostawcę, zadowoleni będą również goście i klienci. Warto wybierać sprawdzone marki, które nie tylko produkują dobre lody, ale także wiedzą, jak pracować dla gastronomii!

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki