Bez bibliotek świat byłby smutny, piekielnie nudny i po prostu bez sensu. Tak więc w Międzynarodowym Dniu Bibliotekarza i Bibliotek wszystkim miłym paniom bibliotekarkom z jaworznickiej Miejskiej Biblioteki Publicznej życzymy rychłego powrotu do normalności i wielkiej rzeszy zadowolonych czytelników.

REKLAMA

 

Na dokładkę miło nam poinformować, że jaworznicka biblioteka zajęła I miejsce w kategorii powiaty grodzkie w tegorocznym rankingu śląskich bibliotek. W ten sposób doceniono naszą bibliotekę po raz szósty. Z pewnością na ten zaszczytny tytuł wpłynęła praca wszystkich pań bibliotekarek, ich oryginalne i arcyciekawe pomysły na wydarzenia, spotkania i wystawy. Jaworznicka biblioteka to też bogate zbiory tradycyjne, zbiory audiobooków i e-booków. To instytucja ważna w środowisku miejskim, integruje społeczność lokalną, realizuje jej potrzeby edukacyjne, kulturalne i informacyjne.

Ponadto jaworznicka biblioteka 30% wskaźnikiem zasięgu czytelnictwa, uplasowała się na pierwszym miejscu spośród wszystkich powiatów województwa śląskiego. Było to możliwe dzięki wielkiej popularności inicjatyw biblioteki: kulturalnych, edukacyjnych, czytelniczych, literackich i innych.

Jak napisano na portalu nasza biblioteka „nie boi się wyzwań XXI wieku”, a ponieważ bez bibliotek wiele rzeczy by się udało, wielu pomysłów by nie zrealizowano, życzymy miłym laureatom dalszych niecodziennych zadań trudnych, oryginalnych rozwiązań i czytelników wymagających. eb

- REKLAMA -Zewnętrzne linki