Dziś Dzień Praw Zwierząt

22 maja dobrzy ludzie świętują Dzień Praw Zwierząt. Wprawdzie gdyby człowiek zwierzaki traktował jak należy nie musiałby spisywać ich praw, byłoby sielankowo. Zdaje się jednak, że to zupełna utopia i prawa zwierzaków skodyfikowano.

REKLAMA

Cały problem w przeświadczeniu, że ludzie mają abonament na uczucia i emocje. Ale to bzdura.

Źli i bezduszni ludzie zwierzęta krzywdzą, traktują je brutalnie i nie widzą w tych zachowaniach niczego karygodnego. Tu wkracza ustawodawca.

Od dłuższego czasu czekamy na ustawę, która polepszy trudny żywot zwierzaków hodowlanych, zamkniętych w ciasnych i ciemnych klatkach. Ustawodawca wprawdzie zaznaczył, że klatki powinny umożliwić swobodną zmianę pozycji ciała, ale np. klatki dla kur niosek rzadko ten wymóg spełniają. W ustawie o ochronie zwierząt rozprawiono się też z porzucaniem zwierząt.

Musimy zaznaczyć, że większość z nas o swoje zwierzaki domowe dba jak należy. Są częścią rodziny i ukochanymi przyjaciółmi. Nie bez powodu ukuto twierdzenie, że najpiękniejszym prezentem dla człowieka od Pana Boga jest … pies. Pewnie też kot, chomiki i cała reszta tej domowej menażerii.

 

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki