REKLAMA

Standardowe, białe grzejniki są wypierane przez nowatorskie rozwiązania, takie jak ogrzewanie podłogowe lub grzejniki dekoracyjne do salonu. Poza aspektem funkcjonalnym, grzejniki ozdobne pełnią funkcję estetyczną i mogą do złudzenia przypominać dzieła sztuki.

Gdzie można zamontować grzejnik ozdobny?

Nowoczesne grzejniki akumulują odpowiednią ilość ciepła i skutecznie ogrzewają wnętrze bez marnowania energii. Artystyczne podejście do urządzeń grzewczych spowodowało, że na rynku pojawiły się ekonomiczne grzejniki dekoracyjne, które przybierają różne formy i rozmiary. Dzięki temu można łatwo dopasować grzejnik do każdego rodzaju wnętrza.

Grzejniki dekoracyjne najlepiej sprawdzają się w salonie, gdzie łatwo wkomponować je w praktycznie dowolny wystrój. Modele wykończone okrągłymi narożnikami są dobrym wyborem do pokoju dziecięcego, a białe grzejniki idealnie wpasują się w klimat łazienki.

Zalety grzejników dekoracyjnych

Do głównych zalet grzejnika dekoracyjnego należy jego wygląd. W domach i mieszkaniach długo królowały tradycyjne grzejniki, które nie miały żadnej wartości estetycznej, były duże i łatwo zbierały brud oraz kurz. Grzejniki dekoracyjne do salonu pozwalają na dowolne zaprojektowanie przestrzeni bez konieczności przejmowania się, gdzie schować niezbyt ładne grzejniki. Sprawdzają się lepiej niż stosowanie zabudowy, ponieważ są bardziej trwałe oraz zajmują mniej miejsca.

Dekoracyjne grzejniki do salonu mogą przyjmować różne formy: od smukłych, cienkich paneli montowanych w pionie po grzejniki wykonane z betonu architektonicznego. Do wyboru są m.in grzejniki ozdobne:

  • Wiszące w pionie lub poziomie na ścianie
  • Stojące
  • Mocowane np. do wyspy w salonie

Warto pamiętać, że użyty materiał wpływa na wydajność cieplną, dlatego wygląd nie powinien być jedynym kryterium wyboru. Znaczenie ma również miejsce montażu, żeby straty ciepła nie powodowały wychłodzenia wnętrza.

Eleganckie grzejniki w Unistal

Sklep Unistal oferuje oryginalne, ozdobne grzejniki dekoracyjne do salonu, które, poza ogrzewaniem pomieszczenia, mogą stanowić główną ozdobę wnętrza. Grzejniki dekoracyjne do salonu dostępne w ofercie są wykonane z bardzo lekkich i eleganckich materiałów, co sprawia, że bardziej przypominają instalacje artystyczną niż urządzenie grzewcze. Różne kształty i kolory powłoki wierzchniej pozwalają na całkowitą dowolność w projektowaniu wnętrza. Unistal posiada bogatą ofertę akcesoriów łazienkowych, mebli oraz wyposażenia, a na wymagających klientów czekają designerskie grzejniki dekoracyjne do salonu, które podkreślą piękno pomieszczenia.

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki