REKLAMA

4 najważniejsze cechy dobrego doradcy finansowego  

Często zastanawiamy się na co zwrócić uwagę przy wyborze doradcy finansowego. Jaki powinien być dobry i skuteczny doradca finansowy, który daje nam pewność, że zajmie się naszą sprawą rzetelnie i skutecznie. Poniżej opisujemy najważniejsze cechy jakimi powinien dysponować doradca finansowy. 

  1. Kompetencje 

Doradca finansowy powinien mieć wiedzę i doświadczenie zawodowe w temacie, z którym się do niego zwracamy. Finansowanie to bardzo szerokie pojęcie, część doradców specjalizuje się np. tylko w kredytach gotówkowych, część w kredytach hipotecznych a inni np. w finansowaniu firm. Warto zawsze zwrócić uwagę jaki zakres usług proponuje dany doradca i w jakim temacie się specjalizuje. Dodatkowym atutem będzie posiadane przez doradcę finansowego pokrewne wykształcenie np. prawnicze lub ekonomiczne oraz liczba lat w zawodzie. Im większe doświadczenie posiada dany doradca tym sprawniej zajmie się naszym problemem.  

  1. Zaangażowanie 

Warto obserwować podejście doradcy do nas jako klienta i naszej sprawy, którą się zajmuje. Dobry doradca finansowy powinien mieć indywidualne podejście do każdego klienta i sprawy, w której ma pomóc. Powinien dobrać rozwiązanie finansowe odpowiadające Twojej faktycznej potrzebie i takie które spełnia Twoje oczekiwania oraz założony cel. Powinien również angażować się w Twoją sprawę, dzwonić i informować Cię o postępach na każdym etapie procesu bankowego aż do uruchomienia finasowania.   

  1. Niezależność 

Ważne, aby doradca finansowy nie był powiązany z żadnym konkretnym bankiem czy daną instytucją finansową, gdyż będzie wtedy proponował Ci produkty tej właśnie instytucji. Niezależny doradca finansowy zapewni Ci dostępność ofert większości banków, firm pożyczkowych, instytucji leasingowych czy faktoringowych które są na rynku. Masz wówczas dużo większe szanse na to że wybrana oferta będzie faktycznie spełniała Twoje potrzeby i oczekiwania odnośnie preferowanej ceny.   

  1. Odpowiedzialność 

Pamiętaj również o tym, że dobry doradca finansowy powinien być z Tobą cały czas w kontakcie i wziąć odpowiedzialność za sprzedaż produktu, który Ci polecił. Powinien dokładnie omówić z Tobą wszystkie parametry dotyczące działania danego produktu, opłat i prowizji z nim związanych oraz możliwości ewentualnego zakończenia umowy z bankiem czy inną instytucją. Jeśli zauważysz ze doradca jest rzetelny i uczciwy w tym co robi, chętniej skorzystasz z jego usług również w przyszłości gdy zajdzie taka potrzeba i polecisz go swoim znajomym lub rodzinie. 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki