Wolontariusze #koronajaworzno wydali prawie 2500 posiłków

Inicjatywa społeczna #koronajaworzno założona przez Ratownika Medycznego Piotra Fijoł działa na terenie miasta od 15 marca i obecnie liczy około 40 wolontariuszy czynnie biorących udział w pomocy ludziom oraz prewencji w walce z korono wirusem covid5.

REKLAMA

Zespół gromadzi ludzi z różnych środowisk. Wszystkie działania Korony Jaworzno wynikają z potrzeby serca oraz chwili. Jedynym celem zgodnie z założeniami i ideą Piotra Fijoł jest niesienie pomocy wszędzie tam gdzie jest ona niezbędna. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Inicjatywa rozpoczęła projekty, których działania każdego dnia możemy obserwować.

Wśród nich znajdują min. Wydawanie każdego dnia posiłków dla osób potrzebujących o stałych porach. Działania prewencyjne w postaci dezynfekcji rąk czy mierzenia temperatury.

Projekt Wspieraj, pomagaj, którego celem jest przekazywanie żywności od mieszkańców miasta dla osób w trudnej sytuacji. Wolontariusze pomagają również w robieniu zakupów czy pomocy w codziennych czynnościach..

Dzięki projektowi Agrafka zaopatrzymy placówki w maseczki, które również wydawane są osoba bezdomnym. Wszystkie działania Inicjatywy nie byłyby możliwe gdyby nie wewnętrzne procedury oparte na zapewnieniu bezpieczeństwa zarówno dla osób, którym niesiona jest pomoc jak i wolontariuszom, którzy tej pomocy udzielają. Działania Korony Jaworzno możecie śledzić na i tu link do strony i grupy. Inicjatywę wspierać można dołączając do projektów lub zasilając link do zrzutki: https://zrzutka.pl/posilki-dla-osob-potrzebujacych-koronajaworzno

 

- REKLAMA -


Zewnętrzne linki